Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Meie reisikalender 2017  / > Valgevene
Printida 

Valgevene - võõras ja oma

31.05 - 04.06.2017

Bussireis
5 päeva

 

1. päev   Väljasõit hommikul Tallinnast ja Tartust. Sõit läbi Läti riigi, et jõuda õhtuks Valgevenemaale. Piiriületus. Ööbimine iidses Polotskis *** hotellis.

2. päev   Polotsk (Polatsk) – Valgevene ja kogu slaavi keeleruumi üks vanemaid linnu, mille kuulsamad ajad jäävad sajandite taha. Tõeliseks pärliks on 11. saj. pärit Sofia katedraal, mis praegu on arhitektuurimuuseumi kasutuses ja kus on ka suurepärane kontserdisaal.  Teeme pildi Euroopa keskpunkti tähisest Polotskis ja jätkame teed  Vitebskisse (Vitsebsk). Maalilises kohas, kus väike Vitba jõgi suubub Lääne-Dvinaa jõkke, paikneb Vitebski ajalooline kesklinn. Ülesehitatud ja korrastatud hooned ning nende vahele rajatud ühendusteed, trepid ja uued kaunid sillakesed üle Vitba loovad ühtse arhitektuurilise linnamaastiku, kust võib leida palju kohvikuid  ja restorane. Viimase paari aastakümnega on linn suuresti muutunud. On uus monument suurvürst Algirdasele, Leedu suurvürstiriiki laiendanud valitsejale;  on taastatud Taevasseminemise katedraal, mis juba kaugelt silma hakkab ja mille pilt on pea kohustuslik kõigile turistidele. Maarja Kuulutamise kirik on Valgevene üks vanemaid kirikuid ja ka üks vanemaid säilinud kivihooneid. Kirikute kõrval troonib 18. saj. ehitatud raekoda, üks vähestest säilinud raekojahoonetest Valgevenemaal. Astume sisse Vitebski kõige tuntuma mehe – Marc Chagalli majamuuseumi. Sõit Minskisse. Majutume *** hotellis Minski kesklinnas, kust saab omal käel õhtust linnamelu nautimas käia.

3. päev   Suurlinn Minsk on puhas, suursugune ja ruumikas. Ei ole küll vist kedagi, kes esmakordsel külastusel  poleks üllatunud. Uued linnaosad, pargialad ja hooned tõmbavad pilku ning vaatamata vana linnakeskuse sisulisele kadumisele pealesõjaaegsete taastamistööde käigus on tutvumist küllaga. Kaasaegsete linnaosade rajamisel ja vanade korrastamisel pole rahapuudusest märkigi.
Bussiekskursioon Minskis väikeste peatustega. Sõidame mööda linna esinduslikku peatänavat Nezavisimosti prospekti, mille äärde või lähistele jäävad Presidendipalee, kuulsa nimega pilkupüüdva sisekujundusega kaubamaja GUM, kõrgetasemeliste etendustega tsirkus, Teaduste Akadeemia maja ja modernne hulknurkset briljanti meenutava väljanägemisega raamatukoguhoone.  Teeme peatuse samanimelisel väljakul, kus asuvad ülikooli ja linnavalitsuse majad ja 30. aastatel valminud valitsusehoone – üks vähestest sõjakaosest allesjäänud esindushoonetest. Väljaku all olev mitmekorruseline ostukeskus jääb pealelõunaseks avastamiseks. Troitski (Kolmainu) eeslinna mõnusat atmosfääri tunnetame jõe ja linna piiril, käime Pisarate saarekesel ja heidame pilgu Ülalinnale, kus pärast peatume taasülesehitatud raekoja juures. Pealelõunal vaba aeg ostlemiseks ja iseseisvaks linnaga tutvumiseks. Ööbimine samas hotellis.

4. päev   Väljasõit Nesviži linnakesse ja Miri asulasse -  aladele, mis enne suuri sõjasündmusi kuulusid Poola riigi koosseisu. Nesviži kindluslossi territoorium on kantud UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Vallidest ja bastionidest ümbritsetud kindlus kuulus ühele Ida-Euroopa mõjuvõimsamale aadlisuguvõsale Radzivillidele, kes pidid linnast lahkuma alles 1939.aastal. Käime lossis sees ja teeme lühikese jalutuskäigu  linna keskväljakule raekoja juurde. Valgevene keskaegse arhitektuuri pärliks peetav legendiderikas Miri kindlus võlub külastajat stiilirohkusega. Samuti Radzivillidele kuulunud ja UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud kindlus ei ole vast niivõrd huvipakkuv sisekujunduse poolest, see on enamjaolt hävinud, kuid Valgevene väheste säilinud kindluste hulgast sellele maale oluline. Sõit läbi Miri asula sunnib meenutama küla paljurahvuselist minevikku. Õhtul jääb veel aega nautida Minski linna tuledesära.

5. päev Tagasisõit.

REISI HIND: 355.-                SOODUSHIND: 325.-                      

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- registreerimisel enne 1. märtsi 2017
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest

           REISI HIND SISALDAB:
           - sõit kõigi mugavustega bussis ja kõik bussiga seotud kulutused
           - ööbimised Minski kesklinnas *** hotellis koos hommikusöökidega rootsi lauas, Polotskis tagasihoidlik
            hotell, hommikusöök ettetellitud menüü järgi
           - reisijuhi teenus kogu reisi vältel
           - kohalike giidide teenused

 LISATASU EEST:
 - ühekohalise toa lisamaks 55.-
 - Valgevene viisa ja reisikindlustus
 - sissepääsupiletid
 Marc Chagalli majamuuseum u 2.-
 Miri kindlus u 13.-
 Nesviži kindlus u 12.-
 
 Valgevene viisa grupiviisa: 15.-
 Kui soovite eraldi viisat ja kleebist oma passi, lisandub 30.- 
 Reisikindlustus ca 6.- Reisija võib tuua ka oma reisikindlustuse, mis on vormistatud Valgevene riigi poolt  viisa vormistamiseks sobivas kindlustusfirmas.
 
 Valgevene viisa vormistamiseks on Eesti Vabariigi kodanikul vaja:
 – pass, kehtiv vähemalt 90 päeva pärast viisa lõppu 
 – 1 ankeet, mille leiab Valgevene Suursaatkonna koduleheküljelt, printida ühe lehe mõlemale poolele 
 – 1 värviline passipilt, mitte vanem kui 6 kuud
 Passid ja täidetud ankeedid kogume enne 10. maid 2017. Viisa vormistamise ajal on passid  Valgevene saatkonnas.
 
 INFO: Reisibüroo Perereisid
 Tartu, Ülikooli 12
 tel./fax 7 420 339, tel. 6313 645, tel. 52 26 257
 e-mail: pere@kiirtee.ee             
www.perereisid.ee

SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: