Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Meie reisikalender 2017  / > Šotimaa
Printida 

Šotimaa

Väga põhjalik ringreis

11.07 - 16.07.2017

Lennureis
6 päeva
 

 

Lennufirmad muudavad küllaltki sageli oma lennugraafikuid. Kui muutub Lufthansa lennugraafik, siis teeme sellest sõltuvalt korrektuure ka oma reisikavas.


1.päev   Lufthansa lend Tallinn – Frankfurt - Edinburgh vastavalt lennugraafikule. Hetkel kehtiv lennugraafik: 6.25 – 11.55 (ajavahe -2 tundi). Bussisõit lennujaamast  linna.

Šotimaa pealinn Edinburgh. Linnaekskursioon: vallutamatu kindlus kõrgel kaljul kuulub Euroopa kaunimate ja suurejoonelisemate ehituskomplekside hulka (külastame ühiselt); linna ajalooline peatänav Royal Mile, kuninglik residents Holyroodhouse tutvustamas Mary Stewarti traagilist lugu... Vaba aeg suveniiride soetamiseks. Ööbime kaks ööd Edinburgh’i piirkonnas (2-sed mugavustega toad, hommikusöök).

2.päev   Väljasõidupäev Pentlandi mägedesse ja väike matk. Pentlandi mäed, šotlase jaoks küll künkad,  on parajad madala maa inimesele mõõduvõtmiseks. Teeme üheskoos 2-3-tunnise matka, naudime loodusvaateid ja vallutame ühe väikse ”mäetipu”. Seejärel sõidame Põhjamere rannikule, kus St Abb’s Head’i merest kerkivad kõrged kalud on pesituspaigaks paljudele merelindudele ning loodus pakub taas vaimustavat vaatepilti. Õhtupoolikul jõuame tagasi Edinburgh’i.

3.päev   Edinburghi’st viib teekond esmalt Falkirki, kus vaatamiseks ja katsetamiseks on vahelduseks üks kaasaegse tehnika imesid, maailma esimene pöörlev laevatõstuk. Seejärel sõidame läbi Forthi lahesoppi jäävate romantiliste Šotimaa külakeste ja teeme peatuse Culrossis, mis kannab endas veel 16-17.sajandi vaimu.
Dunfermline Forthi lahesopi ääres, muistses Fife kuningriigis oli Šotimaa kuningate matusepaik.
Väike peatus Forthi raudteesilla imetlemiseks. Forthi raudteesild on 19.sajandi insenerimõtlemise tippsaavutus, täiesti võrreldav Eiffeli torniga Pariisis.
Scone loss (pildil) on üks põlistest ühe perekonna käes olnud valdustest. Britannia ajaloos märkimisväärset rolli kandnud aadliperekond elab lossis praegugi, kuid paljud ruumid on osa aastast avatud uudishimulikele külastajatele. Lossi kõrval, Moot Hillil, krooniti 500 aasta jooksul Šotimaa kuningaid. Lossi juurde kuulub vapustav park võimsakasvuliste põlispuudega ja lõbusa hekilabürindiga.
Õhtupoolikul pikem ja väga kaunis teekond pea risti läbi Šotimaa, Atlandi ookeani äärde Oban’isse.Ööbime Obani hotellis kaks ööd (2-sed mugavustega toad, hommikusöök).

4.päev   Kolme läänesaare päev: Mull – Iona – Staffa. Tunnise laevasõiduga jõuame Obanist Mulli saarele, kus bussisõit ”ilma teedeta teedel” pakub nii mõnegi mõnusa elamuse ja toreda vaate. Päeva peamised atraktsioonid aga on kindlasti kaks väiksemat saart, Iona oma iidse kloostri ja võimsate kelti kiviristidega ning ülivõimsat looduselamust pakkuv inimesest puutuma Staffa oma uskumatute basaltsammastega. Tagasi Obanisse jõuame õhtul.

5.päev   Šotimaa sümbol, Mägismaa.  Ben Nevise viskitehase ekskursioonil tutvustatakse ”eluvee” tootmise pikka ajalugu ja valmimise põnevat protsessi.
Peatus dramaatilise ajalooga Pisarate Orus, Glencoe’s. Läbi Fort Williami, mis pakub silmarõõmu Šotimaa kaunimate aedadega, jõuame Loch Nessi järve äärde. Teekond viib läbi Suure Oru (Geat Glen) geoloogiliselt põneva piirkonna, mööda Britannia kõrgemast mäest Ben Nevisest, mille sümpaatsele naabrile, Aonach Mor’ile on võimalik tõstukiga üles sõita, ja kulgeb seejärel paralleelselt Kaledoonia kanaliga, veel ühe 19.sajandi tehnikaimega, mille arvutuid lüüse saame ka päris lähedalt vaatama minna.
Inverness on Mägismaa pealinn, rahulik ja väärikas oma põhjamaises tagasihoidlikuses. Siin ööbime reisi viimasel ööl (2-sed mugavustega toad, hommikusöök).

6.päev   Põhja-Šotimaal jõuame veel otsida müütilist koletist Nessie’t Loch Nessi järve laevasõidul, heita pilgu  13.sajandist pärist Urquhart’i kindluse varemetele ning järve ümbritsevatele võrratutele mägedele.
Kojulend Lufthansaga Aberdeenist. Praeguse lennugraafiku järgi Aberdeen – Frankfurt – Tallinn   16.15 – 00.15 (ajavahe +2tundi).

SOODUSHIND: Kohad otsas!

REISI HIND: Kohad otsas!

REISI HIND SISALDAB:
- Lufthansa lennupiletid Tallinn – Frankfurt – Edinburgh ja Aberdeen – Frankfurt - Tallinn ( äraantava pagas 23kg )
- Kõik bussisõidud nii transfeerideks kui ringreisiks
- Majutus (5 ööd) kahe-inimese tubades koos hommikusöökidega
- täielik ekskursiooniprogramm kõikidel reisipäevadel
- reisisaatja teenus kogu reisi jooksul

LISATASU EEST:
-
tervisekindlustus
- vaatamisväärsuste piletid
- Mull – Iona – Staffa laevatuur (2016.a. hind 60 GBP, ainult ettetellimisel!

VAATAMISVÄÄRSUSTE HINNAD suurbritannia naelsterlingites 2016.aastal  (1EUR = 0,9 GBP).
- Edinburghi kindlus £ 16.50, seenior 13.20, alla 16-aastane 9.90

- Holyroodhouse £ 12, seenior £ 11, alla 17-aastne 7.20
- Falkirk’i ratta paadisõit £ 12.55, seenior £ 11, alla 16-aastane £ 7.50
- Scone loss £11 / õpilane £ 8
- Mägitõstuk £ 12.50, alla 18-aastane £ 7.25
- Viskitehas £ 5, alla 18-aastne £ 2.50
- Loch Nessi laevasõit  £ 14, tudeng £ 13, laps £ 12

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 7 420 339, 6 313 645, 52 26257
e-mail : pere@kiirtee.ee   www


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: