Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Meie reisikalender 2017  / > Rumeenia
Printida 

Rumeenia- riik ajaloo risttuules

01.08 - 06.08.2017

Kultuuri- ja loodusreis
6 päeva
 

 

1.päev   Kogunemine lennujaamas. Kell 6.10 – 7.40 väljub Lufthansa lend Tallinn – Frankfurt, sealt edasi kell 9.40 – 12.55 Frankfurt - Bukarest. Bukaresti lennujaamas kohtumine kohaliku giidiga. Sõidame Curtea de Arges’i linna. Hubane paljude söögikohtade ja poekestega linnake pole vaid puhkamise paik. Curtea de Arges ja tema kloostrikompleks on rumeenlastele püha. Palverändude paigaks olnud kloostrikompleksi on nüüdseks lisandunud ehitis, milles paikneb viimne puhkepaik Rumeenia kuningasoo järeltulijatele. Käime arhitektuuriliselt kaunis kivipitsi ja spiraalidega kaunistatud katedraalis ning vaatame legendide ja lugudega seotud allikat. Linnas saame maitsta Rumeenia rahvuslikke toite ja veine. Ööbimine Curtea de Argesi linnas hotellis.

2.päev   Jätkame sõitu Taevatee Transfagarasani kõrgtee kaudu. See on imelisi vaateid pakkuv Fagarasi mägesid ületav käänuline mägitee, mis viib umbes 2000 m kõrgusele; keerdub, tõuseb ja laskub Rumeenia kõrgeimate tippude lähistel. Kuigi tee ehitati sõjalistel eesmärkidel Rumeenia viimase kommunistliku juhi Nicolae Ceausescu ajal, olles üheks tolleaegseks suurushullustuse tunnistajaks, pakub ta hurmavaid vaateid. Teeme peatuse, et soovijad saaksid ronida üles mööda 1480 astet keskaegse Poienari kindlusevaremeteni. Cascada Balea  – Rumeenia tuntuim mitmeastmeline kosk, mille vaatamiseks kasutame köisraudtee abi. Õhtuks jõuame  Sibiusse – jalutame armsas vanalinnas, imetleme 16. sajandist pärit linnamüüri ja naudime õhtust linnaelu. Ööbimine Sibius hotellis.

3.päev   Peale hommikusööki jätkame sõitu Sighisoarasse Transilvaanias. See on kurikuulsa Dracula sünnikohana tuntud paik ja üks kauneimaid ja paremini säilinud keskaegseid kindluslinnu kogu Euroopas. Seal elas mõnda aega eksiilis Valahhia vürst Vlad II Dracul, kelle poega hakati kutsuma Draculaks. Peamisteks vaatamisväärsusteks on hästi säilinud keskaegne linnakeskus ja kellatorniga tsitadell. Jätkame sõitu Brasovi linna - Transilvaani regiooni pealinna.   Jalutame mitmevärviliste baroksete hoonetega Raekojaplatsi ümbruses ja  vaatame linna sümboliks saanud Musta Kirikut. Soovijad saavad osaleda õhtusöögil koos veinide degusteerimise ja rahvuslike tantsudega. Ööbimine Brasovis hotellis.

4.päev   Käime Brani lossis, mida peetakse krahv Dracula ehk prints Vlad Tepesi lossiks. Legendide ja tegelikkusega läbipõimunud kindlus on rikkaliku ja huvitava ajalooga. Vaatame relvade, raudrüüde ja mööbli kollektsiooni. Bran ise on poekeste ja söögikohtadega turistide paradiis, kust igaüks saab endale osta mõne nipsasjakese, kohalikku veini või kuusekoorest torbikus juustu. 
Sõidame Busteni - Babele köisraudteega üles mägedesse üle 2000 m kõrgusele ja võtame ette lühikese matkaraja. Võimalusel kõnnime tuulte poolt kujundatud huvitavate kaljuformatsioonide juurde. Kohalikud kutsuvad neid Sfinks ja Babele, mis tõlkes tähendab Vanad Naised. Ööbimine Bustenis.

5.päev   Sinaia linn. Astume sisse Pelesi lossi – Rumeenia kuninglikku suveresidentsi. Võrratu loodusliku asukohaga lossihoonet peeti omal ajal üheks Euroopa kauneimaks ehitiseks, mille luksus ja viimistletus teeb temast Rumeenia vaatamisväärsuste tipus asuva muuseumi. Õhtupoolikul jõuame Bukaresti. Linnatuur Bukarestis – nn. Balkani Väikeses Pariisis. Elegantsed purskkaevudega väljakud ja sirged alleed, suursugused hooned ja mõjuv Pariisi eeskuju järgi rajatud Triumfikaar. Linna villade rajoongi meenutab Pariisi. Jalutame Bukaresti vanalinnas Lipscani piirkonna kitsastel tänavakestel kohvikute, kunstigaleriide ja antiigipoekeste keskel. Vaatame Vallahhia vürstide lossivaremeid ja tüüpilist võõrastemaja – läbisõiduhoovi. Ööbimine Bukarestis hotellis.

6.päev   Käime Parlamendihoones. Kurikuulsa Nicolae Ceaușescu ehitada lastud Parlamendihoonet või lausa paleed peetakse Pentagoni järel maailma suuruselt teiseks hooneks, mille kolossaalsus avaldab mõju küll rohkem turistidele kui kohalikele. Ostupeatus mõnes kaubanduskeskuses. Kell 18.30 väljub lennuk Bukarest – Frankfurt, Frankfurdis kell 20.00. Kell 20.50 – 00.05 (7. aug.) lend Frankfurt – Tallinn.

REISI HIND: 795.-   SOODUSHIND: 765.-                      

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- registreerimisel enne 1. märtsi 2017
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest          

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- lennupiletid sinna ja tagasi koos lennujaamamaksudega
- sõit standardmugavustega bussis kogu reisi vältel
- ööbimised *** hotellides ja hommikusöögid
- kohaliku giidi ja reisijuhi teenus

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- reisikindlustus  või reisitõrkekindlustus

NB! Igal reisijal peab olema reisil kaasas kehtiv pass või ID kaart.
Soovitame vormistada reisi – tervisekindlustuse.

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 742 0339, 52 26257, 631 3645  
e-mail: pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: