Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Meie reisikalender 2017  / > Põhja - Poola ringreis
Printida 

Põhja - Poola kaunimad paigad:
Merelinn Gdansk, Malborki kindlus,
liivaluited ja järved.

09.08 - 15.08.2017

7 päeva

 

1.päev   Väljasõit varahommikul. Sõit läbi Baltimaade. Õhtul jõuame Poola järvede piirkonda endisel Ida-Preisimaal, mida ka Masuuriaks kutsutakse. Ümbritsev maastik on mandrijää taganemisel kujunenud lainelise  ilmega, künkad ja metsad vahelduvad järvedega, mida selles piirkonnas leidub üle 2000. Poolakad kutsuvad seda maad riigi rohelisteks kopsudeks ja tuhande järve maaks. Ööbimine *** hotellis Gizycko linnakeses.

2.päev   Hommikul võtame aega, et käia Boyeni kindluse juures – sõja-ajaloo oluliste kindlustuste hulka kuuluv tugipunkt on praegu kasutusel muuseumi ja kultuuriürituste läbiviimise paigana.
Käime Hitleri ja tema kaasvõitlejate kunagise peakorteri Wolfschanze varemete juures, kuhu rajati  üle 200 erineva raudbetoonist objekti, neist 7 punkrit. Säilinud varemete mõõtmed on muljetavaldavad nagu ka territooriumi suurus ja kaitserajatiste võimsus. Hämaras metsas märgib mälestustahvel kohta, kus kolonel Claus von Stauffenberg tegi Hitlerile ebaõnnestunud atentaadikatse.
Külastame metsade ja järvede vahel asuvat hilisbarokset Swieta Lipka kloostrikompleksi. Neitsi Maarjale pühendatud palverännukiriku tõmbenumbriks on saanud liikuvad figuurid oreli ümber. Seda imet saab vaadata kindlatel kellaaegadel orelimängu ajal.  Järgmiseks atraktsiooniks on 14. sajandist pärit Lidzbark-Warminski piiskopiloss. Ööbimine rikka minevikupärandiga Elblagi linnas *** hotellis. Õhtul saab jalutada kenal peatänaval.

3.päev  Jõuame merelinna Gdanskisse. Gdansk – Poola riigi „kuldne merevärav” võlub külastajat rohkem kui 1000 aasta pikkuse ajalooga. Alustuseks tutvume vanalinnaga ja jalutame Pikal tänaval, mille dominandiks on juba kaugelt silmahakkav raekoja torn. Gooti-renessanss stiilides raekojahoones on vaatamist väärt saalid ja linna panoraami saab soovi korral imetleda raekoja tornist. Kaupmeeste ja rüütelkonna jõukusest annab tunnistust ka kõrval asuv Artusi Õu. Mõlemasse hoonesse saavad soovijad sisse astuda. Üks Gdanski linna populaarsemaid jalutuskäike on tee mööda Motlawa jõe pikka kaldapealset, kust paistab ka keskaegse euroopa suurim sadamakraana. See on 15. saj. rajatud hämmastava konstruktsiooniga ehitis, mis praegu kuulub Meremuuseumi alla. Omapärased vesiväravad pikas kaldaga piirnevas müüris juhatavad meid tagasi kesklinna tänavatele. Tänapäevase ajalooga teeme tutvust Gdanski laevatehase väravate juures, kus paikneb ka mõjuv mälestusmärk 1980-ndate aastate sündmustele. Jõudumööda tutvume Gdanski kirikutega või teeme ühise laevasõidu. Ööbimine Gdanskis kesklinna piirkonnas ***hotellis.

4.päev   Oliwa on olnud Gdanski nimekate suguvõsade suveresidentside paik juba 17. sajandist ja on praegugi linna üks meeldivamaid piirkondi. Tsistertslased, kes esimestena nendele maadele asusid, on nüüdseks tagasi lubatud ja nende algselt 13. saj. loodud kloostrikirik on koht, kuhu peaaegu iga Gdanski külastaja sisse astub. Üllatavalt heleda ja valgusküllase interjööri keskel asub vana Oliwa katedraali orel, tänu millele saab seal kontserte ja muusikafestivale pidada. Katedraal ise on oma 107 m pikkusega Poola kolme kõige pikema kiriku hulgas.
Sõit  Slowinski luidete poole. Sõit jätkub mööda mere äärt  liiva, vee ja tuulte maale Slowinski rahvuspargi poole. Kilomeetrite pikkusele rannikuribale on tuul suutnud moodustada uskumatult kõrgeid düüne ja liivavalle, millega paremaks tutvumiseks tuleb valmis olla liivaseks matkaks. Ilusa ilma korral ujumispeatus. Ööbimine Gdanskis samas hotellis.

5. päev   Kašuubimaa päev. See on mõnus maalähedasem ja rahulikuma tempoga päev.  Pommeri järvedemaaks või Kašuubi Šveitsiks kutsutud vaheldusrikas järvemaastik ja kohati metsaga kaetud küngastik on muljetavaldavaim linnulennult. Paljude vaatetornide seast valime torni Põhja-Poola kõrgeima mäe Wiezyca (328.6) peal. Ilusa ilma korral teeme ujumispeatuse. Külastame Kašuubi haridus – arenduskeskust Szymbarkis, kus kergelt küll  kitšimaigulises ja turistiderohkes paigas on võrratu tagurpidi maja. Maja nagu maja ikka, aga ehitatud katus all. Lisaks leiame Poola vastupanuvõitlejate punkri rekonstruktsiooni ja saame osta kohalikku leiba ning erinevate maitsetega searasva leivale määrimiseks. Astume läbi järgmise järvekese ääres asuvast autentsemast Kašuubi Etnograafia Pargist  - vabaõhumuuseumist, kus suurel territooriumil asuvad erinevad Kašuubi  taluhooned, on imetleda käsitööd ja võrratut keraamikat. Õpime kašuubi keeles laulma. Soovijatele rahvuslik söök. Teeme kõrvalepõike nn kiviringide juurde, mis on suure tõenäosusega kauges minevikus olnud matusepaiga märgistuseks. Ööbimine Malborkis **hotellis.

6. päev   Käime sees kunagises Saksa ordu pearesidentsis Malborki kindluses, mida peetakse keskaegse Euroopa üheks ilusamaks ja võimsamaks ehitiseks. 13.-15. sajandil ehitatud kompleks sai tõsiseid purustusi viimases suures sõjas ja tuli peale seda põhjalikult taastada. Väikese linna kohal kõrguvad kindlusetornid ja võimsad müürid on linna tähtsaimaks vaatamisväärsuseks, millele külastajal tuleb pühendada hea mitu tundi. See on suurim telliskividest ehitatud kindlus maailmas ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Lõunal alustame tagasisõitu. Teeme peatuse Ostróda-Elblagi kanali juures, mis kujutab endast ainulaadset Lääne-Masuuria järvi ja Läänemerd ühendavat veeteed. Originaalne tehniline lähenemine tuleneb umbes 100 meetrisest veetasemete erinevusest, mida saab ületada lüüside ja üleveoteede süsteemi abil. Maapealne osa meenutab raudteed, kus laeva tõmmatakse mööda rööpaid. Jätkub sõit läbi Poolamaa. Ööbimine Piszis ** hotellis.

7.päev  Jätkub kodutee.

REISI HIND: 425.-                SOODUSHIND: 395.-                    

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- registreerimisel enne 1. märtsi 2017
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest                  

REISI HIND SISALDAB:
- sõit kõigi mugavustega bussis ja kõik bussiga seotud kulud, teemaksud
- ööbimised (üks koht kahekohalises toas) koos hommikusöökidega
- reisijuht-giidi teenus ja kohalike giidide teenus

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- reisikindlustus või reisitõrkekindlustus
- ühekohalise majutuse lisatasu 55.-

NB! Igal reisijal peab olema reisil kaasas kehtiv pass või ID kaart. Soovitame vormistada reisi – tervisekindlustuse.

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 742 0339, 52 26257, 631 3645  
e-mail: pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: