Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Meie reisikalender 2017  / > Malta
Printida 

 

 

Malta

21.03-24.03.2017

Lennureis
4 päeva

 

 

 

1.päev   Reis algab kogunemisega Tallinna lennujaamas. Lennugraafik: 6.05.- 7.35 Tallinn – Frankfurt / 9.55-12.25 Frankfurt – Malta.
Lufthansa võib teha lennugraafikus väikseid muudatusi. Lennuajad kontrollime üle vahetult enne reisi.
Transfeer hotelli*** Hotel Sliema Marina http://sliemamarinahotel.com (2-sed mugavustega toad, hommikusöök; võimalus saada tellida merevaatega tuba; kui küsida piisavalt vara, on olemas ka peretubasid)

Valletta – Malta pealinn. Linnaekskursioon.
Valletta on Vatikani kõrval ilmselt teine täiesti valmis ehitatud pealinn maailmas. Kui maltalased sajandite eest türklaste rünnaku kristlikule maailmale peatasid, andis tänulik Euroopa Malta ordule sellise rahapaki, mis võimaldas linna nullist valmis ehitada. Põhiliselt on Valletta barokne linn, kuid piisavalt on ka manerismi, neoklassitsismi ja isegi moodsa arhitektuuri näiteid. 1980 võeti Valletta UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja.  Valettas asub mitmeid tähelepanuväärseid ehitusi – Johannese kaas-katedraal, mis kunagi oli Ordu konvendikirik ning kus on Michelangelo Merisi da Caravaggio kõige tähelepanuväärsemad tööd;  Auberge de Castille et Leon, Malta Ordu Kastiilia liiga peakorter, mis praegu on peaministri residents; väga korralik Rahvuslik Arheoloogia muuseum; Manoeli Teater, valminud vaid 10 kuuga 1731 suurmeister Antonio Manoel de Vilhena korraldusel ja on üks Euroopa vanimaid järjest tegutsevaid teatreid…

2.päev   Mdina – vaikiv linn. Mdina on üks vähestest arhitektuuriliselt huvitavatest linnadest Maltal, mis ei ole oma kuulsust võlgu Ordule. 60.aasta paiku olevat Mdinas elanud apostel Paulus, kui ta pärast laevahukku oli sunnitud saarele mõneks ajaks paikseks jääma. Oma praeguse nime sai linn Sitsiilia araablastelt (Mdina tähendab araabia keeles müüriga linna), kes saabusid Maltale 870.aastal. Müstilises, sügavalt keskaegse hõnguga linnas teeme väikese ekskursiooni koos kohaliku giidiga.
Ta’ Quali käsitöömeistrite külas imetleme (ja soovi korral ostame) kohalikku rahva loomingut.
Päeva iidsete veidruste poolelt on vaatamiseks teadmata põhjustel ja teadmata meistrite poolt rajatud „rattaroopad“ (ajast, mil ratast veel ei tuntud).
Mosta linnakeses on võimalik imetleda üht maailma suuremat kuppelkirikut.

3.päev   Puhkepäev, soovijatele terve päeva kestev väljasõit Gozo saarele.
Gozo saar – Malta teine tähtsam saar. Goso pindala on 67km2. Gozo lühim kaugus Maltast on 6 km. Saarel on enam-vähem ovaalne kuju; pikkust 14 km, laiust 7,25 km. Ggantija templid– vanimad inimkätega rajatud ehitused maailmas. Dwejra lähedal, Gozos edelaosas asub nn. Kindrali kalju. Siin kasvab haruldane fungus gaulitanus, üks taimi, millel orduvennad arvasid olevat tugeva tervistava mõju. Sellega raviti haavu ja düsenteeriat, peatati verejooksu. Taim oli nii väärtuslik, et sajandeid karistati selle salaja korjamist surmanuhtlusega. Kindrali kalju lähedal on kummaline fenomen – sisemaal asuv soolane vesi, mis pääseb sinna läbi tunneli. Veekogus on kogu aeg värskendav merevesi, mis on tükk maad soojem kui meres endas. Seal asuvad vanimad Gozo veemagestajad. Veekogu tekkis miljoneid aastaid tagasi, kui kaks lubjakivikoobast kokku varisesid.

4.päev   Tarxieni templid on veel üks Malta uskumatutest imeasjadest.  Templid ehitati ligi 4800 aasta eest. Tegelikult asub seal neli omavahel ühendatud templit, mis on püstitatud tohututest kiviplokkidest. Suurim kuju - emakest maad sümboliseerinud kivi - on säilinud poolikuna. Seda peetakse üheks vanemaks tänapäevani säilinud jumaluse kujuks maailmas. Għar Dalam, Pimeduse Koobas, jutustab loo Malta saarest enne inimesi. Kui lennugraafik ei muutu, jõuame põigata saare lõunaossa, Marsaxloki kalurikülla, et imetleda Maltale iseloomulikke paate luzzusid.
Kojulend vastavalt Lufthansa lennugraafikule: 17.15-20.00 Malta – Frankfurt / 20.45-00.05 Frankfurt – Tallinn. Lufthansa võib teha lennugraafikus väikseid muudatusi. Lennuajad kontrollime üle vahetult enne reisi.

SOODUSHIND: Kohad otsas!

SOODUSHIND KEHTIB:  reisi tellimisel kuni 10. detsembril 2016 või niikaua kui kohti jätkub.

TAVAHIND: Kohad otsas!

HIND SISALDAB:
- Lufthansa lennupiletid Tallinn – Frankfurt – Malta – Frankfurt - Tallinn
- ööbimine koos hommikusöökidega
- giidi ja reisijuhi teenus kõikidel päevadel
- transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama
- Mdina/ Ta’Quali/ bussituur
- Għar Dalam/ Marsaxlokk bussituur

Lennupileti hinnas on 20 kg äraantavat pagasit (1 kott või kohver) ja lennukisse kaasa 1 kuni 8 kg kott maksimaalsete mõõtudega 50x40x23 cm. Lufthansa pakub pardal kerget einet ja jooke (hinnas).

LISATASU EEST:
- tervisekindlustus
- vaatamisväärsuste piletid soovijatele Gozo saare väljasõit (ca 50 EUR; täpsustub, kui selgub soovijate arv) - ainult ettetellimisel
- linnatransporti piletid, laevapiletid
- merevaatega tuba: 45 EUR inimese kohta kaheses toas kolme öö eest kokku
- ühene majutus

RAHA: Maltal kehtib euro.

KINDLUSTUS: Palun ärge unustage kaasa võtta reisikindlustuse poliisi. Kuna kuu enne reisi on lennupiletid nimeliselt väljastatud ja  hotellid 100% tasutud ning reisist loobumisel raha ei tagastata, soovitame elus ette tulevate ootamatuste puhuks vormistada reiskindlustuse koos reisitõrke lisakaitsega.

REISIDOKUMENT: Igal reisijal peab reisil kaasas olema reisi lõpuni kehtiv pass või ID kaart. Kui reisitakse koos lapsega, kellel on erinev perekonnanimi, tuleb kaasa võtta lapse sünnitunnistus. Kui laps reisib koos ühe vanema või hooldajaga (näit. vanaema), peaks kaasa võtma lapsevanemate loa (küsige meilt blanketti)

REISI BRONEERIMINE JA TASUMINE:
- reisi broneerimisel tasutakse nädala jooksul broneerimistasu 100.-
- 2. osamaks 200.- tasuda hiljemalt 21.01.2017
- lõppsumma tasumise tähtaeg on 21.02.2017

INFO:  Perereisid Tartu Ülikooli 12;  tel. 7420339 / 7420078 / 5226257 e-mail pere@kiirtee.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: