Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Meie reisikalender 2017  / > Lõuna-Korea
Printida 

Lõuna-Koread avastama!

28.07-08.08.2017

Lennureis
12 päeva

 

Kutsume Teid kaasa maale, kus peetakse au sees iidseid tavasid, kaitstakse aastasadade jooksul kogunenud kultuuripärandit ja imelist loodust, kus rahvas on lahke, sõbralik ja rikas, kus  kõrgtehnoloogia rakendused on maailmatasemel ja moodsaim tehnoloogia on taskukohane ka keskmise sissetulekuga inimesele.
Lõuna-Korea on teinud tiigrihüppe arenguriigist arenenud riigiks,  kuuludes maailma 20 rikkaima sekka.

Samas on selles modernses riigis au sees traditsioonilised pereväärtused – tagasihoidlikkus, kuulekus, aupaklikkus teiste vastu, sõbralikkus, abivalmidus. Pühasid tähistatakse ja festivale peetakse nii, nagu seda on sajandeid tehtud, jagatakse ühiseid väärtusi ja tõekspidamisi.

Edevus, hiilgus ja võidujooks asjade omamiseks pole siin moes. Korealased on ülimalt töökad ja üsna vähenõudlikud. Keskmine eluiga on 85 a. tänu kõrgtasemel tervishoiusüsteemile ja idamaa meditsiini tarkustele.
Valitseb usuvabadus, umbes pool rahvastikust tunnistab mõnda usku, neist 55% on kristlased ja 43% budistid.

Koreast on pärit Samsung, LG Electronics ja Hyundai, nad oskavad ehitada maailma kõige turvalisemaid tuumaelektrijaamu ja neil on maailma kõige suurem autotehas.

Lonely Planet koostab igal aastal soovitusnimekirja maailma parima väärtusega paikadest ja põnevamatest kohtadest, kuhu järgmisel aastal võiks reisida.  2017. aasta  linnade nimekirjas asub Seoul kohal nr. 7!

Nii palju põnevat – ja viisatki pole vaja!


28.07 R   Lennud Tallinn 12.10 – Istanbul 15.30   ja Istanbul 20.40 – Seoul 12.40 (+1). Lennul toitlustamine ja pagas hinna sees.

29.07 L    SAABUMINE / SEORAKSANI RAHVUSPARK / SOKCHO 
Sõiduplaani kohaselt kell 12.40 saabumine Seouli Incheoni rahvusvahelisse lennujaama, kus teid tervitavad eestikeelne reisisaatja ja kohalik ingliskeelne giid.
Koreaga tutvumist alustame kauneimatest looduspaikadest ja iidsest pealinnast  ning alles ringreisi lõpuks võtame ette hiigellinna Seouli.
Sõidame Lõuna-Korea kirdeosas asuvasse Seoraksani rahvusparki, mis on UNESCO nimekirjas  biosfääri kaitsealana. Sõna “seorak” tähendab korea keeles “lumega kaetud kõrget mäge” – tõepoolest, Seoraksani üle 1300 meetri ulatuvad mäetipud on suure osa aastast lumised. Südasuvised vaated rohelistele orgudele ja kaljustele mägedele on kaunilt maalilised, ega asjatult peeta seda Korea kõige ilusamaks rahvuspargiks.
Sõidame kõisraudteega iidse Gwongeumseongi kindluse varemetele, külastame 7. sajandil ehitatud Shinheungsa templit ja imetleme hiiglasuurt Budha kuju.
Sõidame rannikulinna Sokchosse, majutus 2 ööks.

30.07  P   SOKCHO / PYEONGCHANG / JUMUNJIN / SOKCHO
Hommikupoolikul vaatame üle  2018. a. veebruaris toimuvate taliolümpiamängude paigad. Sõidame olümpialinna Pyeongchangi (1,5 t.) ja imetleme ümbrust kõrgelt suusahüppetorni vaateplatvormilt.
Tagasiteel Sokchosse  käime idaranniku suurimal kalaturul Jumunjini linnas - kalmaarid, makrellid, pollakid (tursaline!), haugid, krabid ja lõputult muid söödavaid mereelukaid nii värskelt kui kuivatatult.
Pealelõuna pühendame rannamõnudele, Sokcho valge liivaga rannariba on 450 pikk ja 75 m lai ning korealaste Idameri loodetavasti hästi soe. Juuli-august on ka korealaste hulgas rannapuhkuse kõrghooaeg. Korea randades on kõik tasuline – riietusruumid, dushiruumid, päevavarjud, isegi päästevestid, nii et pakk 1000-won-iseid taskusse!. Rannarätik/käterätik peab ka endal kaasas olema.
Majutus samas, kus eelmisel ööl.

31.07  E    SOKCHO / SAMCHEOK / GYEONGJU
Sõidame Samcheoki (2 t.), et käia Hwaseonguli karstikoopas, see on suurim Koreas ja üks suuremaid Aasias üldse. Käikude kogupikkus on 6,2 km, sellest on turistidele mugavaks tehtud 1,6 km valgustatud käiguradasid. Stalaktiidid-stalakmiidid moodustavad kummalisi kujusid, koopas on isegi järvekesed ja kosed. Kõrgel mäel asuva koopasuuni jõudmiseks sõidame üles monorail tõstukiga. 
Järgneb 4 tundi sõitu Korea poolsaare kaguosas asuvasse Gyeongjusse. See linn oli aastatel 57 eKr – 935  Silla Kuningriigi pealinn. Hilisemate valitsejate all suure ühendatud Korea pealinnana oli ta kõrgaegadel Aasia tähtsaim kultuurikeskus ja väidetavalt tolleaegse maailma suuruselt neljas linn. Palju sellest aastatuhandete kultuuripärandist on Gyeongjus veel praegugi näha, seepärast kutsutakse linna hellitavalt “seinteta muuseumiks”. Õhtuvalguses jalutame kuulsa Anapji järvekese ääres, kus kunagi ammu veetis oma aega Silla kuningasuguvõsa. Veekogu puhastamisel 1974. a. leiti selle põhjast hinnalisi aardeid, mis on eksponeeritud Gyeongju Rahvusmuuseumis.
Majutus Gyeongjus 2 ööks samas hotellis.

1.08 T    GYEONGJU
Teeme tutvust UNESCO kaitse all oleva Bulguksa templiga, mis pärineb aastast 528 ja on sajandite jooksul korduvalt kannatada saanud ja ümber ehitatud, kuid siiski jäänud kuldaja budistliku kunsti meistriteoseks.
Edasi sõidame Tumuli parki, kus asuvad Silla perioodi kuningate hauad. 
Gyeongju Rahvusmuuseumis näeme “seinteta muuseumi” kõige väärtuslikumaid ja hinnalisemaid esemed – Silla kuningate kuldkroonid, skulptuurid, keraamika ja budistliku kunsti aarded.
Pealelõunal sõidame linnast välja Gampo randa.
Majutus Gyeongjus samas kus eelmisel ööl.                            

2.08  K  GYEONGJU / GAYASAN / HAEINSA TEMPEL                                              
Gyeongjus on jäänud külastada veel Seokgurami koobas - see on 8. sajandil Tohami mäe nõlvale rajatud pühapaik. Lootoseasendis istuva salapärase naeratuse ja merele suunatud vaatega Buddha kuju peetakse Kaug-Ida budistliku kunsti meistriteoseks.
Järgneb 2 tundi sõitu Gayasani Rahvusparki 802. a. rajatud Haeinsa templisse. Korea keeles “haein” tähendab “Buddha valgustatud maailm” ja “sa” on “tempel”.   Haeinsa on üle maalma kuulus kui Korea budismi pühakirja (Korea Tripitaka) asukoht. See pühakiri graveeriti 13. sajandil 81340 puust trükiplaadile (68 x, 24.5 x 3 cm), mis on säilinud tänaseni. Lisaks UNESCO-le on Haeinsa tempel ka taevaste jõudude kaitse all ja ta on jäänud puutumata kõigis sõdades ja loodusõnnetustes.
Just selles parima auraga kohas puhastame meiegi oma hinge ja vaimu. Riietume mungarüüsse, võtame osa munkade õhtusest palvusest ja meditatsioonist, sööme tagasihoidliku vegetaarse õhtueine ja magame mugavusteta toas põrandal matikese peal. Toad on eraldi meestele ja naistele, pesuruumid jagatud, konditsioneeri asendab ventilaator. Järgime kloostri kombeid ja kodukorda ning saame unustamatu elamuse.

3.08  N  GAYASAN / SONGNISAN / KOREA VABAÕHUMUUSEUM / SEOUL  
Peale hommikusööki kloostris seame sõidusuuna Songnisani rahvuspargi poole (2,5 t,), kus Boeopjusa Templis saab näha Korea kõige kõrgemat puust pagoodi ja kõige kõrgemat Buddha kuju.
Järgmise peatuse teeme Korea Vabõhumuuseumis. Sinna on kogutud 18-19 sajandist pärinevad ehitised - traditsioonilised elamud, templid, ülikute mõisad. Rahvuslikus rõivastuses tegelased etendavad korea elustiili ja rahvakunsti, tantsu ja rahvamuusikat.
Seejärel vaid tunnike sõitu ja jõuamegi pealinna Seouli. Majutume kesklinna hotelli 4 ööks,  vaba aeg.

4.08   R  SEOUL                                                                                           
Et pealinnaga tutvumine poleks vaid pildid bussiaknast, liigume sel päeval oma giidi juhtimisel metrooga. Küünarnukitunne ja ehe elu!
Hani  jõe kallastel asuv 10 miljoni elanikuga linn laiub 650 ruutkilomeetril. Asutatud Joseoni dünastia kuninga poolt 1393. aastal, on tänapäevane Seoul vaimustav segu vanast ja uuest, sajandivanustest templitest ja külamajakestest kuni ultramoodsate pilvelõhkujateni.
Külastame 14 sajandil ehitatud uhket kuninglikku paleed Gyeongbokgungi, tutvume põgusalt Korea ajaloo ja kultuuriga Korea Rahvamuuseumis ning käime Korea Zen-budismi keskuses Jogyesa templis. Jalutame Insadongi antiigitänaval, mis on täis kunstigaleriisid ning käsitööd, antiikesemeid ja keraamikat müüvaid poekesi, ei puudu ka traditsioonilised restoranid ja teemajad. Käime peaväljakul Gwanghwamunil, kus kuuleme kujuna istuva lemmikkuninga Sejong Suure suurtest tegudest ja väljaku kuue eri osa põnevatest kontseptsioonidest.
Edasi viib jalutuskäik piki maalilist Cheonggyecheoni ojakest, mis voolab rahulikult kesklinna säravate pilvelõhkujate vahel. Oja kaldad on kujundatud linlaste puhkekohaks restoranide, kohvikute ja poekestega.
Jõuame Myeongdongi kaubanduskvartalisse. See on Seouli ostuparadiis, kus pannakse paika Korea moetrendid. Rõivad, jalatsid, aksessuaarid, kosmeetika igale maitsele, sekka kohvikud ja restoranid, kus ostuhullusest hinge tõmmata.
Vanalinna panoraami vaatame raekoja 13. korrusel asuvalt Jeongdongi vaateplatvormilt.
Päeva lõpetame Namdaemuni turul, see on linna suurim traditsiooniline turg, mida külastab umbes 400 000 inimest päevas. Turu sagin annab hästi edasi Seouli asjalikku ja dünaamilist õhustikku. Müüakse praktiliselt kõike nii putkades kui mitmekorruselistes kaubamajades. Koju tagasi on 3 peatust metrooga, metroopeatusest hotelli 5 minutit jalgsi.

5.08   L   SEOUL – DMZ – SEOUL
Väljasõit demilitariseeritud tsooni DMZ ( passid kaasa!) See tsoon asub vaid 45 km km kaugusel Seoulist, olles piiriks ja puhversooniks Lõuna-Korea  ja Põhja-Korea vahel. Piir lahutab tuhandeid perekondi, kellel  taaskohtumise unistus võibki täitumata jääda. Ühel pool küllus ja vabadus, teisel pool vaesus ja  totalitarism oma vanglate ja töölaagritega.
Kõigepealt käime Imjingaki Pargis, mis on loodud meenutamaks Korea sõda, rahva traagilist lõhestamist ja perede kurba saatust.
3. Infiltratsiooni tunnel - selle 1635 m pika tunneli 73 m sügavusele maa alla rajas Põhja-Korea selleks, et vajadusel oma väed kärmelt ja salaja Lõuna-Koreasse toimetada. Tunnel avastati 1978. aastal, kui ehitus oli jõudnud piirist juba 435 m Lõuna-Korea territooriumi alla.
Dora mäe vaateplatvormilt vaatame Pöhja-Koread – mäed sama maalilised, inimesi ei kusagil. Käime ka Dorasani jaamas, kust edasi põhja poole rongid enam ei sõida.
Tagasi pealinnas, heidame pilgu Gangnami linnaosale, mis on Korea Silicon Valley südameks. Majaseintel vilguvad suured ekraanid, tänavalampide poste asendavad nn. Meediasambad, mille kitsad 12 m kõrgused digiekraanid on ühtaegu nii tänavavalguse, valgusfooride kui kõiksugu digireklaami ja muu info tarbeks. Selles piirkonnas on kõigi Korea suuremate korporatsioonide peakorterid, kõige tähelepanuväärsem neist Samsungi oma.
1905. a. asutatud Gwangjangi turg oli algselt vaid toidukauba jaoks, aga praegu müüakse seal ka muid tarbekaupu. Siiski seatakse sammud just Gwangjangi poole, kui on isu hea tänavatoidu järele. Lõputu rida müügilette ja hõrgutavad lõhnad – valik pole kerge.

6.08   P   SEOUL
Vaba päev meelepäraseks tegevuseks – valida on sadu muuseume eesotsas suurepärase Korea Rahvusmuuseumiga, Seouli N Torn kümnete restoranide ja vaateplatvormiga, linna sees asuv Bukchoni külake ja mitmed templid, rahulikud pargid või kaubamajade ja turgude melu.

7.08   E  SEOUL
Ka viimase päeva kuni lennujaama sõiduni umbes kell 20 jätame vabaks, et teha veel  midagi just endale meelepärast.  Võib-olla tutvuks kuulsa Korea saunakultuuriga ja pühiks maha reisiväsimuse mõnes paljukiidetud  saunakeskuses (korea keeles jjimjilbang) ? Meie mõistes on tegemist pigem suurte spaadega, kus võib vabalt veeta terve päeva või jääda ka ööseks. Seal on erineva temperatuuri ja aroomidega basseinid ja puuküttega saunad, sageli ka  pakaseruum. Saab võtta lõõgastavaid  massaaže, puhkeruumis võib süüa lõunat või teha väike uinak, kohalikud armastavad seal vaadata telerit ja mängida mänguautomaatidel.
Lend Seoul 23.50 – Istanbul 5.05.

8.08   T   Vahe kojulennuni on täpselt paras, et võtta  Turkish Airlinesilt tasuta 2,5-tunnine bussiekskursioon ja heita pilk Istanbuli paleedele, sildadele ja väljakutele (pildistamispeatustega)
Lend Istanbul 14.25 – Tallinn 17.35

SOODUSHIND:   1890.-          TAVAHIND:   1990.-

SOODUSHIND KEHTIB  reisi tellimisel kuni 20. detsembrini 2016

HIND SISALDAB:
- Lennupiletid Tallinn-Istanbul-Seoul ja Seoul-Istanbul-Tallinn koos kõigi lennujaamamaksude  ja registreeritava pagasiga
- 8 ööd majutust 2-kohalistes tubades hoos hommikusöögiga 3* hotellides või külalistemajades
- 1 öö majutust templis suuremates tubades koos hommiku- ja õhtusöögiga
- 25-kohalise bussi kasutus ja bussijuhi teenus ringreisi jooksul, v.a. 4.08
-  Metroopiletid 4.08
- Kõigi ringreisi käigus külastatavate vaatamisväärsuste sissepääsupiletid
- Ingliskeelse kohaliku giidi teenus ringreisi vältel
- Eestikeelne reisijuht

LISAKULUD:
- Reisikindlustus koos reisitõrke lisakaitsega
- 1-se majutuse lisatasu 495 eur (v.a. templis)
- Lõuna- ja õhtusöögid
- Jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile

REISIDOKUMENT: Kogu reisi aja kehtiv Eesti Vabariigi pass, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg

VIISA:  EV passiga on Korea Vabariigi külastus turismi eesärgil viisavaba kuni 90 päeva. Piiril tehakse väliskülalisest foto ja võetakse sõrmejäljed.

RAHA: Korea rahaühik on won (KRW. ) Oktoobris 2016 on kohalik kurss 1 euro  eest 1220 wonni. Toitlustusasutused ja kauplused võtavad vastu ainult kohalikku raha.
Lõunasöögi hinnaks võib arvestada 8 000-15 000 KRW, õhtusöögiks korralikus restoranis15 000-20 000 KRW.
Restoranides on vesi tavaliselt tasuta laual, õlu restoranides maksab 4000-5000, Coca ja Fanta 3000-4000 KRW. Tänavatoit on odavam, üldine hinnatase nagu Eestis või õige pisut kõrgem.

ILM: Suve temperatuurid on 23 - 30 °C  vahel, võib esineda vihmasadu ja kõrgemat õhuniiskust.

REISI BRONEERIMINE JA TASUMINE:
- reisi broneerimisel tasutakse nädala jooksul broneerimistasu 100.-
- osamaks 500.- tasuda hiljemalt 20.04.2017
- lõppsumma tasumise tähtaeg on 20.06.2017


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: