Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Meie reisikalender 2017  / > Itaalia - Garda järv ja Dolomiidid
Printida 

Itaalia - Garda järv ja Dolomiidid

25.06-03.07.2017

Bussireis
9 päeva

 

Luuletajad ja poliitikud, suurilmadaamid ja diktaatorid – kõik nad on olnud võlutud Garda järve laiuvast veesinast. Suurimana Itaalia järvede seas peegelduvad tema vetepinnalt järvest põhja pool asuvad arvestatavalt kõrged ja kaljused mäed, mis lõunas sujuvalt pehmeteks küngasteks muutuvad. Mägede vahel laksuvad veed jõuavad külade ja maaliliste linnakeste randadesse ja sadamatesse, mis on täis elust rõõmutundvaid puhkajaid. Isegi õhk lõhnab puhkuse järele. On öeldud, et Garda järve äär on lihtsalt taevalik paik, mille külad ja linnad ning nende elanikud püüavad külalistele pakkuda kõike, mis kuulub hea äraolemise juurde.
Dolomiitide mägede ja Tirooli piikonnaga seonduvad toredates põlvpükstes lõbusad külamehed, joodeldamine, sügavad mägedesse lõikuvad jõeorud ja püstloodsed kivised mäenõlvad. Erinevat värvi kaljuseinad ning järsud rohe-rohelised rohumaad muudavad Dolomiitide mägede vaated eripärasteks. Kohalik erinevatest rahvastest kultuuride segu lisab värvi ja maitset ka meie reisile.

1.päev   Väljasõit. Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Ööbima jõuame Varssavist läbi hotelli. (2-kohalised mugavustega toad, rikkalik hommikusöök).

2.päev   Jätkub sõit. Ööbima jõuame Austriasse hotelli (*** hotell, 2-kohalised mugavustega toad, hommikusöök puhvetlauast).

3.päev   Lõunal jõuame Veneetsiasse. Sõiduks Veneetsia vaatamisväärsuste juurde kasutame laeva. Linnaekskursioon – käime Püha Marcuse kirikus, imetleme kuldmosaiikidega kaetud seinu ja Bütsantsi stiilis altarit.   Jalutame vanimal turistidest tulvil Rialto sillal. Õhtuks sõidame Garda järve äärde Sirmione lähedale basseiniga hotelli.

4.päev   Sirmione. Linnake asub järve ulatuval poolsaarel. Kitsad kõverad tänavakesed, oliivisalud ja 13. saj. pärit kindlus on Sirmione uhkuseks. Külastame toredal künkal asuvaid  Rooma üliku villa varemeid (Grotte di Catullo), kust avanevad kaunid vaated järvele.  Teise poole päevast puhkame ja veedame aega vastavalt soovile kas Sirmiones või hotellis.

5.päev   Sõit Garda järve äärt pidi. Ekskursiooni käigus külastame Torri del Benacot ja  Malcesinet. Torri del Benaco kindluses asub hetkel kohalik etnograafiamuuseum. Näeme kalapüügivahendeid ja väikest sidrunipuude kasvatust. Malcesine maaliline kitsaste tänavatega väikelinn paikneb juba järve põhjapoolses osas, mille juurest algavad kõrgemad mäed. Malcesine on tuntud ka oma oliiviõlitööstuse poolest, mille toodangut külastajatele suveniiride asemel pakutakse. Käime võimsas Malcesine kindluses.
Sõidame Romeo ja Julia linna Veronasse. Verona on Itaalia üks vanimaid linnu, mille Rooma-aegsed muistised koos keskaegsete vaatamisväärsustega paiknevad linnas parajalt sobiva jalutuskäigu kaugusel. Imetleme Julia armastuse õhkamise rõdu ja Romeo maja, isevalitsejate Scaligeride imelisi, pitsilisi, taevasse tõstetud sarkofaage, imekaunist valikut varastest romaani stiilis kirikutest ja üht paremini säilinud Vana-Rooma amfiteatrit. Aega jääb poekeste ja kohvikute külastamiseks ja linnamelu nautimiseks. Ööbimine samas hotellis.

6.päev   Peale mõnetunnist sõitu piki jõeorge läbi Dolomiitide mägede jõuame Marmolada mäeharuni. Need on tipud, mis paistavad hea ilmaga isegi Veneetsiast. Esimese maailmasõja ajal jooksis siit piir Austria - Ungari ja Itaalia vägede vahel ja austerlased kaevasid tunneleid Marmolada liustikusse ning itaallased kindlustusid lõunapoolsetel järsakutel. Malga Ciapela külast algav tõstuk viib meid Serauta mäeni, kus teeme vahepeatuse, et astuda sisse kaasaegsesse I maailmasõda meenutavasse ja kõige kõrgemal Euroopas asuvasse muuseumi. Tõstuk tõuseb edasi Punta Rocca mäetippu 3265 m kõrgusele, et saaksime nautida 360 kraadist vaadet UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud mägedele ja Dolomiitide pikimale liustikule. Ööbimine hotellis.

7.päev   Serrai di Sottoguda on üle paari kilomeetri pikk kanjon või lõhe, mille keskelt läheb rada. Kuni 50 meetrini kõrguvate kaljude vahel liikumise teeb hõlpsamaks rongike, mida soovijad võivad jalavaeva vähendamiseks kasutada.
Peale paaritunnist sõitu jätkame Terento maapüramiidide külastusega. Need koonusjad tornikesed tipus asetseva tugevamast materjalist kiivriga  on looduse poolt kujundatud geoloogilised formatsioonid.  Umbes 20 min kõnni järel jõuame kunagise looduskatastroofi aladele, mille tagajärgi nüüd huvilised imetlemas käivad. Järgneb sõit Saksamaale. Ööbimine Saksamaal hotellis.

8.päev   Kojusõit läbi Saksamaa ja Poola. Ööbima jõuame Poola motelli.

9.päev   Jätkub kojusõit.                                 

REISI HIND: 595.-                    SOODUSHIND: 565.-                     

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- registreerimisel enne 1. märtsi 2017
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest

REISI HIND SISALDAB:
- sõit kõigi mugavustega bussis ja kõik bussiga seotud kulud, teemaksud
- ööbimised hotellides koos hommikusöökidega, NB! Sirmione hotellis 3 ööd 3-4-kohalises toas
- reisijuht-giidi teenus
 NB! Sirmione hotellis ööbimine 2-kohalises toas lisatasu 30.- /1 in.

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- õhtusöök Malga Ciapelas hotellis 17.-
- reisikindlustus  või reisitõrkekindlustus

NB! Igal reisijal peab olema reisil  kaasas kehtiv pass või ID kaart.
Soovitame vormistada reisi-tervisekindlustuse.

Reisibüroo PEREREISID
Tartu
, Ülikooli 12, tel./fax 7 420 339, 6313 645
e-mail : pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: