Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Meie reisikalender 2017  / > Assoorid JUL
Printida 

 

Assoorid – paradiisi metsikum pale

19.07 - 27.07. 2017

Lennureis
9 päeva - kolm täiesti erinevat saart

 

Lennufirmad muudavad sageli oma graafikuid ja seetõttu on lennuajad esialgsed ning vajadusel teeme muudatusi programmis vastavalt lennugraafikutele.

Portugalist sai alguse Vana Maailma Suur Seiklus – Uue Ilma otsing ääretu vetevälja taga. Assoorid on killuke rahutut maad selle suure vee keskel, vulkaanilise päritoluga saared, laavakivised, musta liivaga ja siiski rohelised. Siin on kärisenud maad ja mägesid, mille tipud torgivad pilvi. Ja veel on siin lugematutes värvitoonides õisi ja ookean oma delfiinide külluses. Rännumehed on pakkunud erinevaid versioone saarte sünniloo kohta – nagu oleks Island Iirimaaga lapse saanud, või et siis hoopis Šveits Hawaiiga…

1.päev, 19.juuli, kolmapäev
Lufthansa lennud Tallinn – Frankfurt 6.25-7.55 (ajavahe -1 tund) ja Frankfurt – Porto 10.00-11.45 (ajavahe -1 tund).
Assooride lennufirma SATA lend Porto – Ponta Delgada 18.45 - 20.05 (ajavahe -1 tund).  Lennuajad võivad veel muutuda!

Ööbimine Assooride pealinna Ponta Delgada hotellis Royal Garden Hotel**** www.azoreshotelroyalgarden.com/en/home.html (samas hotellis 3 ööd, hommikusöögid). Hotell on linna suhtes soodsa asukohaga; nii võluv kesklinn kui linnaääre suur kaubanduskeskus on jalutuskäigu kaugusel. Hotellis on sise- ja välibassein ning saun. Hommikusöögid on rikkalikud ja maitsvad. Hotelli restoranis on võimalik süüa ka õhtusööki, mis on samuti maitsev, aga suhteliselt kallis. Linnas on palju erinevaid ja sealjuures väga mõistliku hinnatasemega söögikohti.

2.päev, 20.juuli, neljapäev
Lopsaka taimestikuga Sao Miguel ehk Roheline Saar on kõige suurem ja rahvarohkem saar. Kaunid kaldeerajärved, kuumaveeallikad ning ananassikasvandused on tema märksõnadeks. Aasta ringi niiske ja mõõdukalt soe kliima laseb taimedel vohada ja ilmselt kasvab seal sammal isegi veerevatele kividele. Bussituur viib meid ananassikasvatusse Faja de Baixo’s.
Sete Cidades on kaksikjärv vulkaanikraatris. Võluv on asja juures see, et kumbki järv on täiesti erinevat värvi – üks on sinine (peegeldades taevasina) ja teine roheline (peegeldades maastiku rohelust).
Tutvumine pealinna Ponta Delgadaga. Teeme jalutuskäigu linnas, vaatame üheskoos üle linna olulisemad vaatamisväärsused.

3.päev, 21.juuli, reede
Väljasõidupäev.
Terra Nostra Botaanikaaed
tutvustab nii endeemilisi liike, kui ka mujalt maailmast toodud põnevaid taimi. Teatavasti Assooride kliimas kasvab kõik. Selle väite õigsust kontrollime hiljem saare põhjarannikul, Euroopa Liidu ainukeses teeistanduses ja teevabrikus. Botaanikaaias asuvas termaaljärvekeses on võimalik teha väike suplus (võimalus ennast pärast dušši all loputada; riiete vahetamiseks normaalsed tingimused).
Furnase Org oma põnevate mudapottide ja geisritega pakub Islandilt mõnevõrra tuttavat vaatepilti. Uurime, kuidas kohalik rahvas maakuumuses oma rahvusrooga cozido’t küpsetab ja maitseme seda ka lõunasöögiks. Hästi sümpaatne koht väikeseks jalutuskäiguks on Furnase küla.
Järgneb mägede tee Lagoa do Fogo (Tulejärv) juurde. Kui ilm on ilus, siis pakub kraatrijärv maagilisi vaateid.

4.päev, 22.juuli, laupäev
Hommikune lend Ponta Delgadast Pico saarele 8.45 – 9.35
Pico saar on laavaväljade  Must Saar.
Pico oma täiuslikus ilus, vaimustavates värvides ja kummalise lummava väega on kõige ilusam, kõige erilisem saar Assooridel. Ta on rohkem kui lihtsalt saar, ta on taevasse kerkiv monument, mida on silunud tulekeeled (Raul Brandão, As Ilhas Desconhecidas).
Pico, Tipp, ongi see, mis tema nimest meile silme ette joonistub – Portugali kõrgeim tipp, 2351m.
Pico on tõesti müstiline saar. Kummaline on elu, mida seal elatakse, veider on loodus, imelikud on majad. Uurime lähemalt põhjaranniku rannakülasid.
Saar on kuulus oma valgete viinamarjade ja veini poolest. Viinamarjad on vastu maad surutud ja üsna kidura välimusega. Tuulte ja soolase vee eest on neile kaitseks ehitatud laavakivist müürid, mis on muuseas arvatud UNESCO maailmapärandi kaitsealuste objektide hulka.
Picol on mitu täitsa toredat muuseumi, mis tutvustavad saareelanike põhitegevusi, vaalapüüki ja viinamarjakasvatust. Plaanis on vaalapüüki tutvustava muuseumi külastus.

Laevasõit Pico saarelt Faiali saarele (30 min). Ööbime hotellis Faial Resort Hotel**** www.azoreshotelfaialresort.com/en/home.html (2 ööd, hommikusöögid)

5.päev, 23.juuli, pühapäev
Matkajatele matkapäev, puhkajatele puhkepäev.

Tõsiste matkahuvilistega sõidame varasel hommikul tagasi Picole ja võtame ette korraliku matka Portugali kõrgema tipu, ikka Pico (2351m) nimelise, suunas. Ilusa ilmaga peaks teoreetiliselt olema võimalik 8-9 tunniga mägi vallutada ja tagasi alla jõuda (noored ja kergema seljakotiga matkajad läbivad selle maa 6-7 tunniga, aga selleks peaks olema päris heas füüsilises vormis). Teekond ei alga merepinnast; esimene 1200-meetrine kõrguste vahe on võimalik bussiga läbida. Matkame niipalju ja nii kõrgele, kui ühe päevaga on võimalik läbi teha. See on väga tore, tegelikult lausa unustamatu matk. Kindlasti ei ole tegemist kerge rajaga. Tõus on järsk ja järelikult ka laskumine on järsk. Rada on kivine ja karm ja üliväga lahe. Märgistus on korralik – iga 100m järel on märgistatud post (mõni postivahe on küll oluliselt pikem ja mõni oluliselt lühem). Poste on raja algusest tipuni 45.
Vajalik on tugeva tallaga kinnine jalats. Päev on pikk – kaasas peab olema piisavalt juua ja natuke süüa. Mägimatka erivarustus ei ole vajalik.
Tegemist on looduskaitsealaga ning mäele lubatakse päevas 160 inimest. Eelregistreerimine ei ole võimalik ja igaks juhuks peab hommikul varakult kohal olema, et kindlalt lubatud limiidi sisse mahtuda. Matk saab toimuda ainult ilusa ilmaga.

Kellel mägironija hinge ei ole, saab selle päeva Faiali saarel puhata ning ookeanist ja basseinist rõõmu tunda. Hotellist väga väikese jalutuskäigu kaugusel on olemas korralik rand; hotellis olemas sise- ja välibassein.

6.päev, 24.juuli, esmaspäev
Tutvume lähemalt Faiali saarega, mida teatakse kui hortensiaõite Sinist saart. Faial on vähemalt tänasel päeval rahulik ja leebe, pakkudes puhkajale paar rahulikku rannariba ja seiklejale vaikse jahisadama teekonnal üle Atlandi. Kui aga kõik liig leebe ja rahulik tundub, siis Euroopa kõige läänepoolsem maatükk Capelinhos („väike neem“), väljanägemiselt pärineb justkui mingilt teiselt planeedilt, meenutab meile 1957/58.a. 13 kuud kestnud vulkaanilist tegevust.
Museo do Peter (Scrimshaw museum) on väga omanäoline muuseum ning tutvustab imeliselt nikerdatud ning kaunilt graveeritud vaalaluid. Muuseum on osa vanast heast pubist ja seda pubi teab küll iga viimane kui üle-ookeani purjetaja http://www.petercafesport.com/pcs/index.php See on tõepoolest väga kuulus koht. Toidud pubis on maitsvad ja omanik väga vahva mees, kes oskas küsida Eestimaa kohta õigeid küsimusi.

SATA Lend Horta - Ponta Delgada 17.25 – 18.15
Ööbimine Ponta Delgada hotellis Royal Garden Hotel**** www.azoreshotelroyalgarden.com/en/home.html (samas hotellis 2 ööd, hommikusöögid).

7.päev, 25.juuli, teisipäev
Ujumine koos delfiinidega on üks Assooridel pakutavaid omapäraseid artaktsioone. See on unustamatu kogemus – ujuda Atlandi ookeanis koos delfiinidega. Teine tore atraktsioon, mida kohalikud pakuvad, on vaalavaatlus.
Vaalavaatlus (2016 hinnaga 55 EUR) ja ujumine koos delfiinidega (2016 hinnaga 70 EUR) tuleb kindlasti ette broneerida ja tasuda. Kahe ja poole tunnisele retkele eelneb delfiinidega ujumisele delfiinide hingeelu tutvustus ja väike väljaõpe, sest tegemist on „vabas ookeanis“ toimuva seiklusega. Kõik vajalik varustus on hinna sees http://www.futurismo.pt/en/node/1033 Palun huvilistel võimalikult kiiresti teada anda, sest kohtade arv on väga väike!!!

Kes vaalade ja delfiinidega kohtuda ei soovi, saab päeva mõnusalt puhata ning suplusest või shopingust rõõmu tunda. Ponta Delgada linnas on võimalik külastada veel mitut väga põnevat muuseumi, jalutada presidendilossi kaunites aedades ja soovi korral põigata õige kummalisse surnuaeda.

8.päev, 26.juuli, kolmapäev
Hommikupoolik puhkuseks.
Jääb aega nii linnas jalutamiseks kui basseini nautimiseks.
SATA lend  Ponta Delgada – Porto 14.45 – 17.55 (ajavahe +1 tund)
Ööbimine Porto hotellis*** Castelo Santa Catarina http://www.castelosantacatarina.com.pt/index.php/pt/

9.päev, 27.juuli, neljapäev
Lufthansa lennud Porto – Frankfurt 6.00 – 9.40 (ajavahe +1 tund) ning Frankfurt – Tallinn 13.20-16.35 (ajavahe +1 tund).

SOODUSHIND: Kohad otsas!

SOODUSHIND KEHTIB: reisile registreerumisel kuni 1. veebruarini 2017.a.

TAVAHIND: Kohad otsas!

HIND SISALDAB:

 • Lufthansa lennupiletid Tallinn – Frankfurt – Porto ja Lissabon -  Frankfurt – Tallinn
 • SATA lennupiletid Porto – Ponta Delgada
 • SATA lennupiletid Ponta Delgada – Pico
 • SATA lennupiletid Horta – Ponta Delgada
 • SATA lennupiletid Ponta Delgada – Porto
 • 1 ühik käsipagasit ja 1 ühik äraanatavat pagasit kaaluga kuni 23 kg
 • Praamipilet Pico – Faial
 • Kõik Portugalis vajaminevad bussisõidud (kõikidel saartel ja mandril)
 • Viis ööd Ponta Delgada hotellis**** Royal Garden Hotel
 • Kaks ööd Faiali saarel hotellis**** Faial Resort Hotel
 • Üks öö Porto hotellis*** Castelo Santa Catarina
 • Hommikusöögid (va viimasel hommikul)
 • Kolmanda reisipäeva lõunasöök „cozido“ – maakuumuses küpsetatud ühepajatoit – traditsiooniline Assooride roog
 • Pico päeva (4. reisipäev) lõunasöök
 • Giid-reisijuhi teenus
 • Kohapealsed giidid

LISATASU EEST:

 • Vaatamisväärsuste piletid (väga väike summa)
 • Tervisekindlustus
 • Vaalavaatlus ja delfiinidega ujumineja

TOITLUSTUS LENDUDEL:

 • Lufthansa lendudel on väike eine hinna sees, aga seda ei ole väga palju ja see ei ole väga maitsev. Joogid hinnas
 • SATA pikkadel lendudel on kõik söögid-joogid hinna sees; kohalikel saarte vahelistel lühikesetel lendudel sööke-jooke hinnas ei ole ja toidukäru ringi ei jõuagi sõita.

REISIDOKUMENT: Reisi lõpuni kehtiv pass või ID-kaart. Kui reisitakse koos lapsega, kellel on erinev perekonnanimi, tuleb kaasa võtta lapse sünnitunnistus. Kui laps reisib koos ühe vanema või hooldajaga (näit. vanaema), peaks kaasa võtma lapsevanemate loa (küsige meilt blanketti)

KINDLUSTUS: Palun ärge unustage kaasa võtta Euroopa ravikindlustuse kaarti ja reisikindlustuse poliisi. Kuna kuu enne reisi on lennupiletid nimeliselt väljastatud ja  hotellid 100% tasutud ning reisist loobumisel raha ei tagastata, soovitame elus ette tulevate ootamatuste puhuks vormistada reiskindlustuse koos reisitõrke lisakaitsega.

LISAINFO: Vaalavaatlus /2016 hindadega/ (55 EUR) ja ujumine koos delfiinidega (70 EUR) tuleb kindlasti ette broneerida ja tasuda.  Mida varem oma soovist teada anda, seda enam on lootust, et kohti jagub.
Palun kaasa võtta ujumisriided ja oma rätik. Matkahuvilistele on hea jalats ikka abiks. Looduses liigume üsna palju. Pico saare matkaks on vaja tugeva tallaga kinnist jalatsit.

INFO : Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel.7 420 339, tel. 631 3645, 52 26257
e-mail: pere@kiirtee.ee   või ivi@perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: