Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Kevadine Soome
Printida 

Kevadine Soome

Kaunid pargid ja aiad

 

24.05 - 26.05.2018

Bussireis
3 päeva

 

1.päev   Väljasõit Tartust kell 7.00. Tallinnas sadamas peame olema kell 9.30. Laev väljub kell 10.30. Kell 12.30 oleme Helsingis. Järgneb sõit Loviisa poole. Esimese pikema peatuse teeme esinduslikus Malmgårdi mõisas, mida mõisaomanik meeleldi tutvustab. Soome olusid ja ajalugu arvestades on ainulaadne mõisa saatus, sest alates 17. sajandist on mõis olnud ühe suguvõsa  käes. Malmgårdi mõis tegutseb tänapäeval mahefarmina, mille toodangut saab osta kohalikust mõisapoest. Madalmaade mõjutustega renessanss-stiilis härrastemaja uksed on külalistele avatud ja giidi abiga tutvume suusuguste ruumidega. Silmapaistvaim on teisel korrusel asuv Rüütlisaal, mida kaunistavad säravad lae- ja  seinamaalingud.
Romantiline Loviisa väikelinn asub Rootsi-aegse Kuningatee ääres. Tänapäeva idülliline linnake on tuntuks saanud tänu puithoonete rohkusele ja Loviisa elanike kirele nende taastamiseks. Lisaks punastele vanadele laohoonetele ja imearmsatele kohvikutele on Loviisa ka kenade hoolitsetud kodude ja aedade asupaik. Mitmesse korrastatud vanasse majja saab uudistaja sisse astuda ja imetleda ka huvitavaid aiakujundusi. Meie valikus on külastamiseks kaks era-aeda.
Ööbimine Loviisa kesklinnas hotellis.

2.päev   Kotka linn. Võrratu Sapokka veepark on eriline maastikupark, mille peamisteks elementideks on vesi, kivi ja valgus. Kevadeti muutub park kohati suureks õitemereks, mida ilmestavad kiviskulptuurid ja tõeline kosk. Lilledest on kevadevalitsejad tuhanded sibul-lilled, mis suve saabudes annavad koha üle rododendronitele ja asaleadele.  Kose ülemises osas on aed kujundatud Soome tüüpiliste kivimitega, see on omamoodi kivinäitus. Soome kõige rohkem auhinnatud park on disainitud pakkuma eri vaatenurki igale külastajale ka korduva pargis käimise tarbeks.  Tutvume Vellamo merekeskusega, mille lainekujuline hoone on juba iseenesest linna pea kohustuslike vaatamisväärsuste nimekirjas. Huvitavat meresõidu ajaloost, paatidest ja kalapüügist jutustab Vellamo keskuses asuv Soome meremuuseum.
Mustila arboreetum - suur ja äärmiselt põnev aed, kust leiab pea 100 liiki okaspuid, üle 200 liigi lehtpuid, lisaks erinevaid põõsaid ja dekoratiivseid taimi. Hiliskevadest alates on Mustila täis rododendronite ja asaleaõisi. Arboreetumi alguseks said erinevad üle 100 a tagasi istutatud okaspuude salud, mis jätavad mulje viibimisest justkui erinevates metsades. Nende seas on tsuugad, elupuud, nulud ja Serbia kuusk. Veedame aias pea neli tundi, mille keskele jääb ka puhke-ja söögipaus.
Ööbimine samas ööbimiskohas Loviisa linnas.

3.päev   Porvoo linna lühitutvustus. Taas maaliline linnake, mis saab uhkustada väheste 18. sajandist säilinud vanalinnadega
Soomes. Sõidame Tuusula järve äärde Järvenpääle, kus eelmisel sajandivahetusel elas kogukond, kes mitmeski mõttes pani aluse Soome rahvuskultuurile, nende seas helilooja Jean Sibelius. Tema kodukoht Ainola on arhitekt Lars Soncki projekteeritud maja, kus ikka on aknal pelargooniumid ja toalaual peremehe kaabu ja kepp. Pealinnast eemal olev rahu ja sõpradering võlusid Sibeliust just selle paiga koduks valimisel. Sõpruskonda kuuluva kunstniku Pekka Haloneni üle 100 aasta tagasi valminud rahvusromantiline koduateljee Halosenniemi on kontrastne ja põnev ja säilinud hoonetest kõige kenam. Majas asub praegu museum ja maalinäitus.  Tagasisõit õhtuse laevaga kell 19.30. Tallinnas oleme kell 21.30.  Järgneb sõit Tartusse.

REISI HIND: 275.-                SOODUSHIND: 255.-                     

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- registreerimisel enne 1. märtsi 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest      
   -bussi kasutamine ja kõik bussiga seotud kulud

 REISIHIND SISALDAB:
 -ööbimised hotellis kahekohalistes tubades, hommikusöök lisatasu eest 15.-
 -laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallin
 -reisijuht-giidi teenus
- kohalike giidide teenused

LISATASU EEST:
- kaks hommikusööki 15.-
- tasulised sissepääsupiletid
- reisikindlustus  või reisitõrkekindlustus

TASULISED SISSEPÄÄSUPILETID (2017. a. seisuga):
Malmgårdi mõisa külastustasu 15.-
Loviisa aiad täpsustamisel
Vellamo meremuuseum Kotka linnas täisk. 10.- / pensionär 6.-
Mustila arboreetum täisk.8.- /pensionär 6.- / õpil. 5.-
Ainola täisk. 10.- /pensionär 8.-
Halosenniemi täisk. 8.- /pensionär 6.-

Reisijatel peab olema kaasas kehtiv pass või ID kaart.
Soovitame vormistada reisi-tervisekindlustuse.

INFO : Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax  7 420 339, tel. 6313 645
e-mail : pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: