Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Portugal
Printida 

Portugali väike ringreis

ja Puhkus Algarve rannal

07.06 - 12.06.2018

Lennureis
6 päeva
 

 

Portugalist sai alguse Vana Maailma Suur Seiklus – Uue Ilma otsing ääretu vetevälja taga. Portugali koloniaalimpeerium oli kõige vanem ja pikema elueaga impeerium uue aja maailmas, mis ammutas tarkust ja rikkust paljudest kultuuridest. Tema ajaloolise pärandi hulgas on rooma ehituste rahulikke ja suursuguseid varemeid, mauride salapäraseid külasid, sakiliste müüridega piiratud karme keskaegseid kindluslinnu, nostalgiahõngulisi külakirikuid ja edevaid katedraale. Suur Veteväli ise, Atlandi ookean, on see, mis Portugalile tema õige hinge annab, olgu siis karmide hiigellainetega või mahedate, ideaalseks puhkuseks loodud liivarandadega.

1.päev  Alustame reisi varahommikuse kogunemisega Tallinna lennujaamas. Lufthansa lennud Tallinn – Frankfurt ja Frankfurt – Lissabon 6.15 – 7.45 (ajavahe -1 tund) / 9.10-11.10 (-1 tund).
Pealinn Lissabon. Bussituur linna lääneossa. Üheskoos külastame Belemi piirkonna tähtsamaid vaatamisväärsusi: Belemi torni, mis oli Suurte Maadeavastuste ajastul osa linna kaitseehitustest, ülimalt elegantset Dos Jerónimose kloostrit, maadeavastajate monumenti.
Pikk lõunapaus hotellis, sest hommik oli väga varajane.
Õhtupoolikul jätkame soovijatega lähemat tutvumist linna südamega juba väikese jalutuskäiguna. Omapärane vaatamisväärsus on jesuiitide São Roque kirik, mis ehitati ja dekoreeriti ajal, kui Uue Maailma rikkus voolas Portugali kuningate taskutesse; vahva on 19.sajandi insenerimõtlemise tippsaavutus, Santa Justa lift jne,
Ööbimine Lissaboni kesklinnas hotellis Residencial Florescente (kaks ööd samas, 2-sed toad, hommikusöök, kõik vaatamisväärsused sealsamas käe-jala juures).

2.päev  Bussiring Lissabonist lääne poole: võrratud paleed Sintra mägede taustal ja Atlandi   ookeani lõputu avarus.
Queluz’i kuninglik palee on Euroopa üks viimaseid rokokoo-losse ja Portugali kuningliku perekonna üks viimaseid residentse.
Sintra on väikelinn, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja tänu romantismiideest kantud 19.saj. arhitektuurile ja Portugali kuningate ainukesele keskajast tänaseni säilinud residentsile. Külastame õige veidrat, vabamüürlusega seotud Regaleira paleed (ja selle enam kui kummalisi aedasid). Paljude elus nähtud losside hulgast on see üks, mis kindlasti meelde jääb. Lisaks imetleme kõrget mäge kroonivat Pena paleed ja enam kui 1000-aastast mauride kindlust. Mäkke ronima sedapuhku ei hakka, aga kaunimad vaated lossidele on just väljaspoolt. Sintras jääb veidi vaba aega ka suveniirideks ja väikseks lõunaeineks.
Cabo da Roca oma Atlandi ookeanist räsitud kaljudega on mandri-Euroopa kõige läänepoolsem punkt.
Rahvuslik õhtusöök koos elava fado-muusika show’ga (lisatasu eest) Portugali ühes kõige kuulsamas fado restoranis Senhor Vinho.

3. päev   Teekond lõunasse pikema peatusega Evoras. Evora on üks huvitavamaid linnu Portugalis, väga rikka ajalooga, huvitavate mälestusmärkidega, milledest mõned ulatuvad 5000 aasta tagustesse hämaratesse päevadesse ja mõned on õige kummalised isegi kogenud rändaja pilgule; ühte sellist, nn luukambrit (Capella dos Ossos) me ka külastame. Lisaks vaatame ühe nimeka ülikooli ning heidame pilgu muistsetele megaliitidele.
Lõunasöögiks teeme pausi ehedas-lahedas restoranis ja püüame leida kinnitust väitele, et Alentejo piirkonna köök on üks paremaid Portugalis.
Õhtuks jõuame Algarve ranniku kuurortpiirkonda . Atlandi ookean on siis enamasti sõbralik, rand liivane ja kõikjal on väikesi toredaid poekesi ja söögikohti. Portugalis puhkamiseks on see kindlasti parim paik!
Ööbimine Vilamoruas, Apartementos Turisticos Pinhal Da Marina**** (2-sed apartemendid, võimalus saada ka suurema pere apartementi, hommikusöögid).

4.päev  Puhkus, ööbimine samas hotellis                

5.päev  Puhkus, ööbime samas hotellis             

6.päev  Hommikused tunnid puhkuseks rannas. Transfeer lennujaama.  Lufhthansaga Faro – Frankfurt – Tallinn 15.30 -19.30 / 21.00 – 00.15

SOODUSHIND: 795 EUR                                                              REISI HIND: 840 EUR

REISI HIND SISALDAB:
- Lennufirma Lufthansa lennud Tallinn – Frankfurt – Lissabon ja Faro – Frankfurt - Tallinn
- kohaliku bussi kasutamine transfeerideks ja ringreisiks
- ööbimised hotellides koos hommikusöökidega
- linnaekskursioonid

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse ”Perereisidest”:
- registreerumisel enne 1.jaanuari 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest

LISATASU EEST:
- tervisekindlustus
- vaatamisväärsuste piletid ja fado-muusika õhtu

Soovituseks:
- Ujumisvarustus kaasa.
- Palun vormistage tervisekindlustus ükskõik millise Eesti kindlustusfirma koduleheküljel või oma pangakonto kaudu või ka Perereiside kontoris

Teadmiseks:
- Lõunamaalase hommikueine erineb meie hommikueinest – süüakse palju magusaid saiakesi ja koogikesi; vorsti ja juustu on küll, aga mitte väga laias valikus. Kõhu saab täis ja kalorid raudselt kätte; lihtsalt tuleb leppida, et söök on natuke erinev.
- Senhor Vinho restoran, kuhu me teisel reisiõhtul läheme ühisele õhtusöögile ja fado-muusikat kuulama, on üks kolmest Portugali kõige hinnatumast fado-restoranist. See ei ole massishow turistidele, vaid väga ehe koht, mis annab parimal moel edasi portugaallaste hingeelu. Hind 55 EUR
- Lennupileti hinnas käsipagas (1 ühik) ja äraantav pagas (1 ühik) kuni 23 kg reisija kohta.
- Lufthansa lendudel on väike eine hinna sees, aga seda ei ole väga palju. Joogid hinnas

Info : Reisibüroo PEREREISID
Tartu
, Ülikooli 12, tel./fax (7)420 339; 5226257

pere@kiirtee.ee  www.perereisid.ee

                          


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: