Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Garda järv
Printida 

Maaliline Garda järv

10.06 - 15.06.2018

Sobib perepuhkuseks


6 päeva
lennureis
 

 

Luuletajad ja poliitikud, suurilmadaamid ja diktaatorid – kõik nad on olnud võlutud Garda järve laiuvast veesinast. Suurimana Itaalia järvede seas peegelduvad tema vetepinnalt järvest põhja pool asuvad arvestatavalt kõrged ja kaljused mäed, mis lõunas sujuvalt pehmeteks küngasteks muutuvad. Mägede vahel laksuvad veed jõuavad külade ja maaliliste linnakeste randadesse ja sadamatesse, mis on täis elust rõõmutundvaid puhkajaid. Isegi õhk lõhnab puhkuse järele. On öeldud, et Garda järve äär on lihtsalt taevalik paik, mille külad ja linnad ning nende elanikud püüavad külalistele pakkuda kõike, mis kuulub hea äraolemise juurde. Võluv Garda järve kallas pole aga vaid rannas kuuma suvepäikest nautlejatele, vaid annab puhkusepäevadele mõnusalt tegusa sisu. Toimekad inimesed leiavad oliiviaedade ja viinamarjakasvatuste vahelt looduskauneid matkaradu, ajaloohõngulisi kitsaste tänavatega linnakesi ja suursuguseid kindlusi. Pere nooremadki pole unustatud. Nende jaoks on mitu päev otsa tegemist andvat lõbustus- ja veeparki.

10. juuni   Kogunemine Tallinna lennujaamas. Tallinnast väljuv Airbalticu lend lendab Tallinn-Riia-Milano kell 10.30 – 17.45. Transport Garda järve äärde ööbimiskohta on reisipaketi hinna sees.

11. juuni   Sirmione. Sõiduks kasutame kohalikku bussi ja laeva.  Linnake asub järve ulatuval poolsaarel. Kitsad kõverad tänavakesed, oliivisalud ja 13. saj. pärit kindlus on Sirmione uhkuseks. Külastame toredal künkal asuvaid  Rooma üliku villa varemeid (Grotte di Catullo), kust avanevad kaunid vaated järvele.

12. juuni   Soovijatele sõit Garda järve äärt pidi. Ekskursiooni käigus külastame Torri dei Benacot, Malcesinet, Riva del Gardat. Torri dei Benaco kindluses asub hetkel kohalik etnograafiamuuseum. Malcesine maaliline kitsaste tänavatega väikelinn paikneb juba järve põhjapoolses osas, mille juurest algavad kõrgemad mäed. Köisraudtee viib meid Monte Baldo mäe tippu  1745 m kõrgusele. Vaikse ja moodsalt ringipöörleva gondli seest saame sõidu ajal imetleda oleandreid, oliivipuid ja tsitruselisi mäe nõlval, mis peale 400 m tõusu asenduvad tamme- ja kastanipuudega. Malcesine on tuntud ka oma oliiviõlitööstuse poolest, mille toodangut külastajatele suveniiride asemele pakutakse. Käime võimsas Malcesine kindluses. Jätkub sõit Riva del Garda poole, mille lähedal asub Varone juga.

13. juuni   Verona.  Soovijatega sõidame kohalikke ronge või busse kasutades Romeo ja Julia linna Veronasse. Verona on Itaalia üks vanimaid linnu, mille Rooma-aegsed muistised koos keskaegsete vaatamisväärsustega paiknevad linnas parajalt sobiva jalutuskäigu kaugusel. Imetleme Julia armastuse õhkamise rõdu ja Romeo maja, isevalitsejate Scaligeride imelisi, pitsilisi, taevasse tõstetud sarkofaage, imekaunist valikut varastest romaani stiilis kirikutest ja üht paremini säilinud Vana-Rooma amfiteatrit. Aega jääb poekeste ja kohvikute külastamiseks ja linnamelu nautimiseks. Pealelõunal puhkus ja vaba aeg.

14. juuni   Valikuliselt Gardalandi lõbustuspargi, Sealife akvaariumi või Caneva Movielandi ja Caneva veepargi külastus või vaba päev puhkuseks järve ääres. Sõidame mõne kilomeetri kaugusele, et lõbutseda Põhja-Itaalia ühtedes suurimatest lõbustusparkidest. 1975. aastal avatud Gardalandi pargis käib igal aastal üle 3 miljoni külastaja. Seal on üle 30 erineva atraktsiooni, nende seas 6 ameerika mäge. Atraktsioone ja lõbustusi on igas eas külastajatele, nii mõnedki kiired sõidud võivad lõppeda vees,  kuid on ka rahulikumat meelelahutust.  Lisaks lõbustuspargile saab külastaja astuda sisse Sea Life akvaariumi.
Movielandi park ja tema filmiteemalised etendused on pälvinud külastajate heakskiidu, lisaks saab kuumadel päevadel end jahutada Caneva veepargis.
Lõbustustest mittelugupidavatele reisijatele soovitame väljasõitu mõnda toredasse Itaalia linna, näiteks Mantovasse või Piacenzasse.

15. juuni   Tagasisõit Airbalticu lennuga Tallinna kell 10.15 - 16.20. Tagasilennuks transfeer lennuväljale.    

SOODUSHIND: 695.-

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- registreerimisel enne 1. märtsi 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest

REISI HINNA SISSE KUULUB:
-
lennupilet koos alla äraantava pagasiga
- transport lennujaamast ööbimiskohta ja tagasi, 12. juuni Garda järve reisi bussi kasutus
- ööbimised viiel ööl 4-kohalistes tubades koos hommikusöögiga
NB! Ööbimisel kahekohalistes tubades lisandub lisatasu 130.- toa kohta , kolmekohalistes tubades 50.- toa kohta
- reisijuhi teenus

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- reisikindlustus või reisitõrkekindlustus
- kohaliku transpordi piletid

 ÖÖBIMINE Sirmione piirkonna 3 tärni hotellis. Hommikusöök puhvetlauast. Garda järve rand on ca kolmesaja meetri kaugusel.

VAATAMISVÄÄRSUSTE HINNAD (2017.a. seisuga)
Gardaland: täisk. 37.50 EUR/ laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 31 EUR
Sealife akvaarium: täisk. 15 EUR/laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 9.50 EUR
Gardaland koos Sealife akvaariumiga: täisk. 42 EUR/ laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 35 EUR
Rongipilet Veronasse (üks suund): u. 5 EUR
Varone juga: täisk. 5.50 EUR/hind grupis (vähemalt 20 in.) 4 EUR
Malcesine kindlus: 6 EUR/laps 6-13 a. 2 EUR, pensionär üle 65 a. ja laps 14-18 a. 5 EUR
Malcesine mäkketõus: 22 EUR, laps kuni 13 a 10 EUR
Verona amfiteater (Arena): 6 EUR
Laevasõit Sirmiones: täisk. 7.50 EUR/laps 4-11a. 4.50
Bussipilet Sirmionest  (üks suund): u. 2 EUR
Grotte di Catullo: laps alla 18a.(dokument) tasuta, täisk.6 EUR

NB: Igal reisijal peab olema kaasas kehtiv pass või ID kaart!

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 7420 339, tel. 6313 645        
e-mail : pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: