Avaleht  / Grupireisid tellimisel  / > Kreeka
Printida 

NB! See programm on tellimiseks gruppidele.

KREEKA
edasi - tagasi lennukiga
9 PÄEVA

 

1.päev   Lend Ateenasse – vastavalt valitud lennufirmale. Transfeer lennujaamast linna. Majutus   hotelli, 2 ööd samas hotellis. Hotell asub parlamendihoone vahetus läheduses, linna kõige kaunimas rajoonis.

2.päev   Ateena. Hiigelsuur linn peidab endas tohutut hulka templeid ja nende varemeid, tillukesi Bütsantsi kirikuid ja 19.saj. paleesid, mis nüüdseks on täis muuseume. Päeva sisustab ekskursioon, mille käigus näeme Akropoli kuulsaid templeid, agoraad, Zeusi templi majesteetlikke varemeid, Dionysose teatrit jm. Tuhat aastat on Akropol olnud Ateena sümbol, lüli, mis ühendab võimsat antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Antiikne agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud vanasti mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus. Dionysose teater on maailma vanim teadaolev teater, kus 5. sajandil esitati esimest korda vana-kreeka kirjanike Aishylose, Aristophanese, Euripidese ja Sophoklese teoseid. Antiiksetele ehitustele sekundeerivad väärikalt neoklassitsistlikud hoonetekompleksid (Ülikool, Kaunite Kunstide Akadeemia, Rahvusraamatukogu) ning marmorstaadion, mis valmis esimeste kaasaegsete olümpiamängude ajaks. Vaba õhtupoolik Ateenas. Hilisesse õhtusse planeerime rahvusliku muusika- ja tantsuetenduse nautimise Philopappou künkal. Kreeka paljukiidetud tantsuteatri „Dora Stratou” tantsud ja muusika on autentne külades ja saartl sündinude looming;  kostüümid ja isegi juveelid on käsitöö ning kuuluvad kas teatri enda 2000 kostüümi hulka või on pärit muuseumidest (etendusele andis kõrge hinnangu 2009 septembris Kreekat külastanud eesti muusikainimeste grupp). Ööbimine samas hotellis.

3.päev   Ateena – Kalambaka (Meteora). Teeme peatuse Termopüülide maakitsusel, kus  2500 aastat tagasi peeti Kreeka-Pärsia sõdade käigus maha üks ajaloo dramaatilisematest ja kangelaslikumatest lahingutest.
Meteora kloostrid on 11.saj.-st pärinevad  vagade meeste ja naiste varjupaigad, mis ehitati üksildasena kerkivatele ebatavalise kujuga kaljusammastele Tessaalia madaliku ja Pindose mägede vahele. Tänapäeval on alles vaid kuus kloostrit, kus igaühes käputäis asunikke valvamas pühameeste säilmeid ja kunagisi varandusi. Usutakse, et kui poleks olnud kloostreid, siis oleks hellenistlik kultuur kadunud ja tänapäeva Kreeka oleks Osmanite impeeriumi peegeldus, mis oleks vähe teadnud oma juurtest ja ajaloost. Kloostrid tõmbasid ligi mitte ainult sügavalt usklikke, vaid ka Kreeka filosoofe, poeete, kunstnikke ja mõtlejaid. Ööbime Kalambakas hotellis.

4.päev   Sõit Kalambakast Delfisse. Parnassose mäe lõunanõlval asuv Delfi oli vana aja maailma keskpunkt, mille oraakel tegi Kreekamaa kuulsaks kaugel väljaspool tema piire. Preestritarid, püütiad, andsid siin oma suu läbi edasi jumalate soove. Piisab ainsast pilgust loodusele, et mõista, miks antiik-kreeklased kutsusid Delfit maakera “nabaks”. Haarav, aukartust äratav vaatepilt köidab juba enne, kui avaneb võimalus külastada Apollo pühamu võimsaid varemeid, mille müstika on ikka veel elav.
Kui jumalate otsus on soodne, jätkame matkaga Parnassose mäel, millest väike osa kulgeb maailma vanimal teerajal (Archaio Monopati). Matk on vabatahtlik. Ülejäänud seltskond võib meeldivalt aega veeta Delfis. Ööbime Delfis hotellis.       

5.päev   Teekond Patrase kaudu Olümpiasse. Peloponnesose poolsaarele sõidame üle moodsa aja insenerimõtlemise tipptaset demonstreeriva silla.
Olümpias näeme paiku, kus antiikajal atleedid jõudu katsusid ja kohta, kus moodsal ajal süüdatakse olümpiatuli. Enam kui aastatuhande jooksul panid rivaalitsevad ja sageli sõdivad linnriigid iga nelja aasta järel kõrvale oma erimeelsused ja sõlmisid püha relvarahu. Nad saatsid oma kiireimad, tugevaimad ja osavaimad mehed võistlema isikliku ja kodumaa au eest. Suurte olümpiavõistlejate nimed olid tuntud kogu Kreekas.
Sealsamas asus antiikajal üks seitsmest maailmaimest – 12,5 m kõrgune kulla ja elevandiluuga kaunistatud peajumala Zeusi kuju; ainus maailmaimedest, mille autoriks oli üksainus inimene.
Õhtuks jõuame Tolosse. Ööbimine ***hotellis (Hotel Apollon www.minoanhotels.gr). Neli ööd samas hotellis. Hotell asub mererannast viie minuti jalutuskäigu kaugusel. Hotellil on oma bassein ja igati kiiduväärne köök.

6.päev   Keha ja hinge kosutuseks on meil vahelduseks plaanis puhkuse- ja rannapäev.

7.päev   Väljasõit Mükeenesse ja Epidaurose teatri juurde. Teisel aastatuhandel enne Kristust oli Mükeene Kreeka tsivilisatsiooni olulisemaid keskusi, sõjaline tugipunkt, mis domineeris kogu Kreeka keskosa üle. Muistse kindluslinna võimsus on kätketud tema kivimüüridesse ja kolmest tohutust kiviplokist ehitatud Lõviväravasse. Kuppelhauad, millele maailma ajaloos oma võimsuselt võrdset ei leidu, sisaldasid peale arvatavate kuningliku perekonna liikmete jäänuste veel ka hindamatuid kuldaardeid, millest väärtuslikeimaks peetakse Agamemnoni kuldset surimaski.
Epidaurose tänaseni hästisäilinud teatris sündisid 2500 aasta eest tragöödia ja komöödia. Kõige ülemiselt mademelt vaatavad vastu inimtühjad kolletunud mäed ja hiigelsuur päike. Epidaurose teatrit peetakse maailma kauneimaiks ja parima akustikaga teatriks. Lava keskel sosistatu on kuulda ka kõige ülemistele pingiridadele.
Külastame Nafplioni, Kreeka esimest pealinna. Nime sai see Poseidoni poja Naphliose järgi, kes legendi järgi oli Trooja sõja kangelane, mõõtühikute, majakate ja esimese kreeka tähestiku looja. Siin on valitsusresidentse rajanud mitmest rahvusest isandad, kes kõik on lubanud teha Nafplionist kauneima linna ja jõudumööda oma lubadust ka täide viinud.          

8.päev   Puhkepäev. Soovijatele väljasõit Hydra saarele (lisatasu eest). Ekskursioon kestab terve päeva. Hydra saar asub 50 km2 maalapikesel ja tema kõrgeim tipp küünib 593m ümp – seega on maastik mägine ja liiklusvahenditele loota ei saa, sest autoliiklust saarel pole. Selle eest on „liiklusvahenditeks” eeslid ja kohalikud pakuvad lahkesti võimalust nendega sõita. Hydra saar oli 1960-70ndatel Ateena aristokraatide ja Kreeka kunstnike meelispaigaks. Siinsed meresõidutraditsioonid on pikaajalised; maailmakuulsaks said Hydra meremehed ja kaptenid Kreeka vabadussõja ajal türklaste vastu võideldes.            

9.päev   Tolo – Ateena. Põgus peatus Korinthose kanali ääres. Kanal valmis 1893, selle pikkus on 6,3 km, kõrgus umbes 80 m ja laius 25 m. Mõõtude kirjeldamine aga ei suuda edasi anda vaadet, mis avaneb sillalt, kui selle alt laevad läbi sõidavad. Kojulend: Ateena – ... – Tallinn (Tartu) (vastavalt valitud lennufirmale).

REISI HIND: palun küsige büroost  pere@kiirtee.ee

KOHAPEALSE PAKETI  HIND SISALDAB:
sõit kohapeal mugavustega bussis
ööbimised kõigi mugavustega hotellides (2-sed toad)
hommikusöögid kõikidel hommikutel
õhtusöögid Delfis, Kalambakas ja neli õhtusööki Tolos (rikkalikud)
giidi - reisijuhi teenus
- kohapealsete giidide juhitud ekskursioonid vaatamisväärsuste juures Delfis, Meteoras, Olümpias, Mükeenes, Epidaurose teatris

LISAKULUD: (orienteeruvalt, täpsustatakse enne reisi)
- Acropolis 12 EUR + giiditasu
- Delfi 9 EUR
- Meteora kloostrid 6 EUR
Olümpia 9 EUR
- Mükeene 8 EUR
- Epidaurose teater 6 EUR
Hydra saare edas-tagasi laevasõit 30 EUR
- „Dora Stratou” muusika- ja tantsuetendus Ateenas 10 EUR
- Tervisekindlustus

Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 7420 339,   52 26257 , 6 313 645
e-mail : pere@kiirtee.ee  


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: