Avaleht  / Grupireisid tellimisel  / > Ahvenamaa
Printida 

NB! See programm on tellimiseks gruppidele.

 AHVENAMAA - TUHANDETE SAARTE MAA
4 PÄEVA

 

1.päev   Väljasõit varahommikul. Tallinnast sõitjad kogunevad sadamasse. Sõit Helsingisse. Praam Ahvenamaa saartele väljub Kustavist. Sõit läbi maalilise saarestiku, kus saartevaheline kitsas tee on muutunud omaette vaatamisväärsuseks. Ööbimine Kumlinge saarel 4-6-kohalistes lihtsates kämpingumajades. NB! Kaasa voodipesu ja käterätid!

2.päev   Hommikul asume praamiga teele Ahvenamaa peasaarele. Teeme peatuse Krimmi sõda meenutavate Bomarsundi kindlusevaremete juures, mille suurusest ja vägevusest saame õiget aimu alles varemete vahel jalutades. Naudime vaadet saartele. Vaatame Ahvenamaa üht huvitavamat vaatamisväärsust 500 aastast Rootsi valitsusaega meenutavat Kastelholmi lossi. Tuletame meelde lood Erik XIV ja tema vennast Johanist. Käime läbi lähedalasuvast Jan Karlsgardi vabaõhumuuseumist, uudistame Ahvenamaale tüüpilisi elamuid ning võrgukuure ja saame teada, missugune näeb välja õige "jaanisammas". Sõidame kõrguselt Ahvenamaa teisele mäele Geta mäele. Saari ja merd saab vaadata vaatetornist või võib ette võtta tõelisi looduselamusi pakkuva matkaraja (4-5 km), kus õppetahvlite abil saab aimu saare kujunemisloost. Ööbimine lihtsates 4-kohalistes kämpingumajakestes.

3.päev   Käime Eckerö  posti-ja tollimaja juures ja imetleme Astrid Lindgreni Tjorveni lugudest tuttavaid võrgukuure ja lahesoppe. Alustame sõitu saare pealinna Mariehamni suunas. Mariehamn - idülliline väikelinn, kus käime varjulistel pärnaalleedel ja astume sisse punasest kivist kohalikku kirikusse. Külastame purjelaeva Pommern - see on ainus säilinud 4-mastiline purjekas, mille ehitamisest möödus 100 aastat. Laeva pardal saab vaadata dokumentaalfilmi ja piiluda kajutitessegi. Mariehamni ainsal ostutänaval on võimalus valida erinevate suveniiride vahel ja  maitsta kohalikku maiust - jõulumaitselist Ahvenamaa pannkooki vahukoore ja ploomimoosiga. Ööbimine Kökari saarel 4-kohalistes majakestes.

4.päev   Hommikul külastame Püha Anna kirikut ja kloostrivaremeid kaljusel rannal, imetleme merd ja saare loodust. Kui praamigraafikusse sobib ja on soovi, teeme paadisõidu maalilisele Källskäri saarele - Tove Janssoni Muumijuttude saarele, mille uhked kaljumoodustised on üks Ahvenamaa tuntumatest vaatamisväärsustest. Tagasisõit läbi maalilise Turu saarestiku Korppoosse. Jätkub sõit läbi Soome Helsingisse ja sealt kiirlaevaga Tallinna.

REISI HIND küsi hinda büroost pere@kiirtee.ee

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- sõit standardmugavustega bussis
- laevapiletid Tallinn - Helsingi - Tallinn
- praamisõidud Ahvenamaal
- ööbimised kämpingumajades
- giiditeenus ja ekskursioonid

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- söögid laeval ja kämpingutes
- reisikindlustus  või reisitõrkekindlustus

Lisaks tulevad külastatavate objektide piletid (2014 a.):
Kastelholma kindlus           6 EUR täiskasvanutele
                                            4.50 EUR lastele 7-15a, pensionäridele, õpilastele
Purjelaev Pommern            10 EUR täiskasvanutele
                                            6 EUR laps, tudeng, pensionär
Paadisõit Källskäri saarele 20 EUR (toimub, kui on vähemalt 20 soovijat)

NB! Igal reisijal peab olema reisil kaasas kehtiv pass või ID kaart.
Soovitame vormistada reisi-tervisekindlustuse.

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 742 0339, 52 26257, 631 3645   
e-mail: pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: