Avaleht  / Grupireisid tellimisel  / > Garda järv
Printida 

NB! See programm on tellimiseks gruppidele.

MAALILINE GARDA JÄRV
6 PÄEVA

 

Luuletajad ja poliitikud, suurilmadaamid ja diktaatorid – kõik nad on olnud võlutud Garda järve laiuvast veesinast. Suurimana Itaalia järvede seas peegelduvad tema vetepinnalt järvest põhja pool asuvad arvestatavalt kõrged ja kaljused mäed, mis lõunas sujuvalt pehmeteks küngasteks muutuvad. Mägede vahel laksuvad veed jõuavad külade ja maaliliste linnakeste randadesse ja sadamatesse, mis on täis elust rõõmutundvaid puhkajaid. Isegi õhk lõhnab puhkuse järele. On öeldud, et Garda järve äär on lihtsalt taevalik paik, mille külad ja linnad ning nende elanikud püüavad külalistele pakkuda kõike, mis kuulub hea äraolemise juurde. Võluv Garda järve kallas pole aga vaid rannas kuuma suvepäikest nautlejatele, vaid annab puhkusepäevadele mõnusalt tegusa sisu. Toimekad inimesed leiavad oliiviaedade ja viinamarjakasvatuste vahelt looduskauneid matkaradu, ajaloohõngulisi kitsaste tänavatega linnakesi ja suursuguseid kindlusi. Pere nooremadki pole unustatud. Nende jaoks on mitu päev otsa tegemist andvat lõbustus- ja veeparki.

Reisiprogramm sõltub lennugraafikust ja võib veidi muutuda.

1. päev  
Kogunemine Tallinna lennujaamas. Lend Tallinnast väljuva odavlennufirma Ryanair lennuga Tallinn-Milano (Bergamo). Milaanos transport Garda järve äärde majutuskohta.

2. päev   Sirmione. Sõiduks kasutame kohalikku bussi ja laeva.  Linnake asub järve ulatuval poolsaarel. Kitsad kõverad tänavakesed, oliivisalud ja 13. saj. pärit kindlus on Sirmione uhkuseks. Külastame toredal künkal asuvaid  Rooma üliku villa varemeid (Grotte di Catullo), kust avanevad kaunid vaated järvele.

3. päev   Sõit Garda järve äärt pidi. Ekskursiooni käigus külastame Torri dei Benacot, Malcesinet, Riva del Gardat. Torri dei Benaco kindluses asub hetkel kohalik etnograafiamuuseum. Näeme kalapüügivahendeid ja väikest sidrunipuude kasvatust. Malcesine maaliline kitsaste tänavatega väikelinn paikneb juba järve põhjapoolses osas, mille juurest algavad kõrgemad mäed. Köisraudtee viib meid Monte Baldo mäe tippu  1745 m kõrgusele. Vaikse ja moodsalt ringipöörleva gondli seest saame sõidu ajal imetleda oleandreid, oliivipuid ja tsitruselisi mäe nõlval, mis peale 400 m tõusu asenduvad tamme- ja kastanipuudega. Üleval saame kõndida mööda väikest matkarada, millelt avanevad tüüpilised vaated all laiuvale järvele. Malcesine on tuntud ka oma oliiviõlitööstuse poolest, mille toodangut külastajatele suveniiride asemele pakutakse. Käime võimsas Malcesine kindluses. Jätkub sõit Riva del Garda poole, mille lähedal asub Varone juga ja jalutame ilusas Riva del Garda linnakeses.

4. päev   Verona.  Soovijatega sõidame kohalikke ronge või busse kasutades Romeo ja Julia linna Veronasse. Verona on Itaalia üks vanimaid linnu, mille Rooma-aegsed muistised koos keskaegsete vaatamisväärsustega paiknevad linnas parajalt sobiva jalutuskäigu kaugusel. Imetleme Julia armastuse õhkamise rõdu ja Romeo maja, isevalitsejate Scalieride imelisi, pitsilisi, taevasse tõstetud sarkofaage, imekaunist valikut varastest romaani stiilis kirikutest ja üht paremini säilinud Vana-Rooma amfiteatrit. Aega jääb poekeste ja kohvikute külastamiseks ja linnamelu nautimiseks.

5.päev   Valikuliselt Gardalandi lõbustuspargi, Sealife akvaariumi või Caneva veepargi külastus. Sõidame mõne kilomeetri kaugusele, et lõbutseda Põhja-Itaalia kõige suuremas lõbustuspargis. 1975. aastal avatud pargis käib igal aastal üle 3 miljoni külastaja. Seal on üle 30 erineva atraktsiooni, nende seas 6 ameerika mäge. Atraktsioone ja lõbustusi on igas eas külastajatele, nii mõnedki kiired sõidud võivad lõppeda vees,  kuid on ka rahulikumat meelelahutust.  Lisaks lõbustuspargile saab külastaja astuda sisse Sea Life akvaariumi.

Caneva veepark on kogupere meelelahutus, kus vabas õhus asuvad mitmed veeliumäed ja basseinid. 

6.päev   Tagasilend.

REISI HIND: palun küsige büroost pere@kiirtee.ee

ITAALIA PAKETI HINNA SISSE KUULUB:
- transport lennujaama ja tagasi
- ringsõit ühel päeval
- ööbimised
- reisijuhi teenus

LENNUPILET (Hinda täpsustage OÜ Perereisid kontorist.)
Odavlennufirma Ryanairi liinilennu piletid ostetakse vastavalt hetkel kehtivatele lennufirma poolt määratud hindadele. Need saab osta lennufirma kodulehekülje müügisüsteemist.
Mida varem lennupilet välja osta, seda odavama hinnaga saab!
Lennupilet on nimeline, seda ei saa tagasi müüa. Soovitame vormistada kindlustuspoliisi koos reisitõrke lisakaitsega!
Käsipagasis tohib olla üks kott, mille mõõdud pole suuremad kui 55 x 40 x 20 cm ja kaaluks kuni 10 kg. Käsipagasis võib olla lisaks esimesele kotile veel ka väike kott mõõtudega 35 x 20 x 20 cm.  Käsipagasis ei tohi olla vedelikke, jooke, pastasid, kreeme, teravaid esemeid, kääre ega viile. Lennupileti ostmisel  tuleb tasuda ka äraantava pagasi eest (15 EUR/suund). See lisab lennupileti hinnale 30 EUR, aga pole igale sõitjale kohustuslik. Äraantav pagas tohib olla kuni 15 kg raske. Ülekilod maksustatakse.

MAJUTUS
Korter-tüüpi majutus  asub  Peschiera del Garda linnakeses järve lähedal kämpingu territooriumil. Apartmendis on kaks magamistuba ja eestuba.  Magamistoad on 2-kohalised. Kahe toa peale on ühised pesemis-ja tualettruumid ning eestoas asuv kööginurk. Eestoas on laud ja diivan, millel on võimalik magada veel kahel inimesel.  Ühe pere – või seltskonna puhul mahub ühte apartmenti kuni 6 inimest. Hinnas on ühte apartmenti arvestatud 4 inimest. 

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- reisikindlustus või reisitõrkekindlustus

SISSEPÄÄSUPILETD ja HINNAD (2014.a.)
Gardaland                                    täisk. 37.50 EUR/ laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 31 EUR
Sealife akvaarium                       täisk. 15 EUR/laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 9.50 EUR
Gardaland Sealife akvaariumiga täisk. 42 EUR/ laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 35 EUR
Rongipilet Veronasse (üks suund)        u. 4 EUR
Varone juga                                          täisk. 5.50 EUR/hind grupis (vähemalt 20 in.) 4 EUR
Malcesine kindlus                                6 EUR/laps 6-13 a. 2 EUR, pensionär üle 65 a. ja laps 14-18 a. 5 EUR
Malcesine mäkketõus                           20 EUR
Verona amfiteater (Arena)                    6 EUR
Laevasõit Sirmionesse (üks suund)      täisk. 7.50 EUR/laps 4-11a. 4.50
Bussipilet Sirmionest Peschierasse (üks suund) u. 2 EUR
Grotte di Catullo                                   laps alla 18a.(dokument) tasuta, täisk.4 EUR

NB: Igal reisijal peab olema kaasas kehtiv pass või ID kaart!
Soovitame vormistada reisi-tervisekindlustuse.

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 7420 339, tel. 6313 645      
e-mail : pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: