Kontakt:

Reisibüroo Perereisid
Tartu 51003, Ülikooli 12
Avatud E-R 9-17.00
tel. /fax 742 0339, 631 3645
522 6257
e-mail: pere@kiirtee.ee

 

Avaleht  / Eesti reisid tellimisel
Printida 
 TELLIMISEKS GRUPPIDELE:
Muhumaa ja Saaremaa 

2 või 3 päeva

Bussiteenus mandril ja saarel. Muhu kirik Liiva külas. Eemu tuulik. Koguva kaluriküla-vabaõhumuuseum - Juhan Smuuli sünnikodu. Soovi korral Nautse jaanalinnufarm. Ületame Väikese väina tammi ja jõuame Saaremaale.
Käime Kaali meteoriidikraatri juures ja Maasilinna varemetes - keskaegses ordulinnuses. Angla Tuulikumägi. Panga pank -kõrgeim paekivi pank ja looduslik pühapaik saarel. Soovi korral vaatame pukktuulikutest "nukke" - Piret ja Tõll ja Suure Tõllu kerisekivi. Külastame Mihkli talumuuseumi.
Ringsõit Sõrve poolsaarel -poolsaare tipp ja tuletorn. Kaugatoma pank. Järve luidestik ja rand. Loode tammik. Tutvume Kuressaarega. Raekoda ja Vaekoda. Kuressaare Piiskopilinnus.
Skulptuur „Suur Tõll ja Piret“.

 Hiiumaa

 2 või 3 päeva


Bussiteenus mandril ja saarel. Pühalepa kirik. Soovi korral Soera talumuuseum - hiidlaste elu rehielamus vanasti.
Tutvume Kärdlaga. Hiiumaa muuseum - püsiväljapanek endise kalevivabriku tööliste ja sakside eluolust. Linnapark, laululava. Mähle maja, Kärdla vanim maja. Arteesiakaevud.
Peatus Ristimäel. Tahkuna poolsaar - tuletorn ja mälestusmärk. Soovi korral Hiiumaa militaarmuuseum. Unikaalne Reigi kirik ja omapärane Luidja lepik. Kõpu poolsaar koos Kõpu tuletorniga. Vanajõe org. Jalutame Sääretirpil - 2 km pikkune merre ulatuv rannatee. Kassari kabel. Soovi korral Hiiumaa maakonna muuseumi Kassari maja - väljapanek hiidlaste ja Hiiumaaga seonduvast ning Suuremõisa loss- suurejooneline barokkstiilis mõisakompleks.
 


 Kihnu saar
 UNESCO pärimuskultuuri meistriteos.

 1 või 2 päeva


Bussiteenus mandril. Ringsõit saarel kohaliku veoautoga. Kihnu omanäolised vaatamisväärsused: Kihnu õigeusu kirik ja valgete ristidega kalmistu. Kihnu tuletorn ja Kihnu Jõnnu mälestuskivi. Tutvume Kihnu muuseumi väljapanekutega kihnlaste eluolust ja Kihnu naivistide kunstiloominguga. Soovi korral Kihnu Mere Selts - seltsi tutvustus, käelised tegevused ja jutte meremeestest. Ööbimine telklas või kämpingus.


Vormsi saar
Rannarootsi looduspärl.

1 või 2 päeva

Bussiteenus mandril ja saarel. Tutvume Vormsi talumuuseumis rannarootslaste eluoluga. Sõidame mööda Rumpo poolsaare rannaniite - haruldaste samblakoosluste kasvukoht. Vaatame Parunikivi -looduskaitse all olevat rändrahnu ja pae-ning liivakivist rõngasristide kogumiga omapärast kalmistut. Arhitektuurimälestis Püha Olavi kirik. Soovi korral saare keskosas kuusemetsas paiknev Huitbergi korallriff. Saxby paekivirand ja saare vanim Saxby tuletorn. Looduskaitse all olevad rändrahnud Vargstain ehk Hundikivi, Smen ehk sepakivi ja Kirikukivi ehk Kotkakivi. Rälby tuulik. Soovi korral jalgrattamatk. Ööbimised telklas või kämpingutes.

Palamuse ja Jõgevamaa

1 päev

Palamuse- Oskar Lutsu lapsepõlvepaik. Sõit Laiuse vooreni, kus vaatame Siniallikat. Laiuse ordulinnus. Soovi korral Laiuse õlemuuseumi külastus. Peatus Jõgeva linnas- külmasammas, Betti Alveri muuseum. Kassinurme linnamägi ja hiis - Kalevipoja legendide asupaik. Elistvere loomapark.

 Otepää ja Sangaste
 

 1 päev

Otepää linnamägi ja piiskopilinnuse varemed. Vaatame energiasammast ja rahu ning tasakaalu kivilabürinti. Otepää kirik - sini-must-valge lipu sissepühitsemise paik. Külastame Otepää talispordimuuseumi ja käime Tehvandi suusahüppemäe vaatetornis. Jalutuskäik Pühajärve pargis. Pühajärve sõjatamm. Sõit Sangaste poole. Sangaste loss ja lossipark.
 
 Mulgimaa ja Viljandi

 1 päev

Helme koopad ja ordulinnuse varemed. Muistne Karksi linnusemägi ja ürgorg. Vaatame A. Kitzbergi monumenti. Jalutuskäik legendiderikka Siniallikani.
Soovi korral käime Heimtali koduloomuuseumis või hobusekasvatuses. Viljandi linn - lossipark koos ordulinnusega ja rippsild.

 Võrumaa ja Suur Munamägi
 
 
1 päev

Võru linn. Jalutuskäik Tamula rannapromenaadil ja pargis. Külastame Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseum. Soovi korral Hinni kanjon.
Rõuge Ööbikuorg ja " vesioinas". Rõuge Suurjärv. Tindioru jaanalinnufarm. Sõit Haanjasse - Suure Munamäe vaatetorni. Soovi korral matk Haanja looduspargis.


 Tartu, Ahhaa keskus või Jääaja keskus

 1 päev
 

Tartu linn. Valikuliselt Tartu Loodusmuuseum, Tartu Ülikooli peahoone, jalutuskäik Toomemäel, kus asuvad Toomkirik, Tähetorn ja Tartu Ülikooli muuseum.
Raekoda. Tartu Kunstimuuseum, Tartu Linnamuuseum või Mänguasjamuuseum. Jaani kirik. Botaanikaaed. Soovi korral Aura veekeskus. Teaduskeskus Ahhaa või sõit Jääaja keskusesse Saadjärvel.

 

 Alatskivi ja Vene vanausuliste külad.

 1 päev
 

Möödume Sookalduse looduslike kollaste nartsisside leiukohast. Juhan Liivi kodukoht - Liivi Muuseum. Alatskivi loss oma suursuguste saalidega ja näitus elusuurustest vahakujudest. Kalevipoja säng- muistne eestlaste linnus. Külastame Kolkja vanausuliste palvemaja ja muuseumi.

 
Lahemaa


1 päev
 

Sõit mööda Lahemaa kuldset sirget. Sagadi mõis - härrastemaja ja mõisapark. Tutvume sealse Metsamuuseumi väljapanekuga. Kivirohke Altja kaluriküla. Palmse mõisakompleks -
härrastemaja, palmimaja eksootiliste taimede näitus ja sepikoja tegemised. Lisaks näitus viina ja piirituse tootmisest Eestis. Põhja - Eesti merevärav Käsmu- kabel, kalmistu ja soovide kivikuhi. Soovi korral Meremuuseum.
 


Kõrvemaa
 

 1 päev
 

Pärnu jõe alguskoht. Roosna-Alliku mõis. Järva-Madise kodakirik ja soovi korral Albu mõis. Vargamäe - A. H. Tammsaare sünnikodu ja muuseum.
Soovi korral matk Kodru rappa -  5 km pikkune loodusrada. Kõrvemaa kõrgeim tipp - Valgehobusemägi ja vaatetorn.


Kurgja talumuuseum ja Hüpassaare raba
 

1 päev
 

Kurgja -  C. R. Jakobsoni talumuuseum ja tutvume seal peetavate eesti maakarja tõugu loomadega. Külastame alpakate talu Wile Farmi - villa kraasimine, ketramine ja villatooted. Sõit Vändrasse - Lydia Koidula sünnikohta. Matk ca. 5 km Hüpassaare matkarajal. Külastame Mart Saare majamuuseumi.


 Ida - Virumaa

 1 päev
 

Kuremäe klooster. Soovi korral sõit Narva- Hermanni linnusesse ja selle käsitööliste hoovi Põhjaõuel. Tutvume kaevurite eluoluga Kohtla kaevanduspark-muuseumis. Sõit Põhja- Eesti pankrannikule. Valaste juga. Jalutuskäik Toila oru liigirikkas pargis, endises K. Pätsi suveresidentsis.

  Suvepealinn Pärnu ja Pärnumaa

  1 päev

Kurgja -  C. R. Jakobsoni talumuuseum ja tutvume seal peetavate eesti maakarja tõugu loomadega. Külastame alpakate talu Wile Farmi - villa kraasimine, ketramine ja villatooted. Sõit Pärnu linna. Pärnu rannapromenaad ja soovi korral veepark Tervise Paradiis.

 
Tallinn
 

1 päev
 

Tallinna linn. Valikuliselt Kadrioru lossi ja KUMU külastus, Pirita klooster ja seikluspark, Tallinna lauluväljak ja teletorn. Jalutuskäik vanalinnas ja Toompeal, Katariina käigud, bastionide käigud, Tallinna Toomkirik. Tallinna loomaaia või Lennusadama külastus. Soovi korral valikuliselt mõne muu muuseumi külastus. Porkuni ja Rakvere

 1 päev
 

Porkuni paemuuseum. Porkuni järve "ujuvad saared". Soovi korral jalutuskäik ja piknik järve kaldal. Rakvere linn. Rakvere ordulinnus koos keskaegse seiklusretke või mõne muu põneva tegevusega. Mõõganäitus, piinakamber jne. Lisaks tutvume Liivimaa Ordu ja Rakvere linnuse ajaloo ning kabeliga. Soovi korral Aqva veekeskuse külastus.


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: